Tajska policja ogłasza zakrojone na szeroką skalę działania związane z oszustwami w call center i nielegalnym hazardem w ramach trwającej siedem miesięcy operacji

Krajowy-

W dniu 7 czerwca 2024 r. Pol. Generał dywizji Siriwat Depor, zastępca rzecznika Królewskiej Policji Tajlandii, ogłosił pomyślne wyniki siedmiomiesięcznego śledztwa wymierzonego w oszustów z call center i nielegalnych witryn hazardowych.

Pol. Generał dywizji Siriwat wyraził uznanie dla premiera Tajlandii Sretthy Thavisin i Pol. Gen. Kittiratowi Phanphetowi, pełniącemu obowiązki komisarza generalnego Królewskiej Policji Tajlandii, za polecenie skierowane do tajskiego Wydziału Zwalczania Przestępczości Technologicznej (TCSD), aby zintensyfikować wysiłki przeciwko tej nielegalnej działalności.

Szeroko zakrojone śledztwo, prowadzone od 1 października 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r., doprowadziło do zatrzymania 14,826 XNUMX osób. We współpracy z Krajową Komisją ds. Radiofonii i Telekomunikacji (NBTC) TCSD przejęło również dużą liczbę nielegalnych urządzeń sygnalizacyjnych na granicy Tajlandii, które były wykorzystywane do oszustw w centrach obsługi telefonicznej i innych nielegalnych operacji.

W okresie od 1 listopada 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r. władze rozszerzyły śledztwo, konfiskując sprawozdania finansowe, konta mułów i inne aktywa o wartości ponad 4.5 miliarda bahtów. Aktywa te zostaną odpowiednio zwrócone ofiarom.

Królewska policja tajska nadal angażuje się w ochronę obywateli i ich mienia przed wszelkimi rodzajami przestępstw. Ofiary mogą zgłaszać zdarzenia bezpośrednio za pośrednictwem na stronie internetowej Królewskiej Policji Tajskiej lub dzwoniąc pod numer 1441.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.