Władze Tajlandii rozprawiają się z nielegalnymi sprzedawcami gazu rozweselającego podczas nalotu na ulicę Khao San

Bangkok-

W dniu 6 czerwca 2024 r. o godzinie 9:00 władze Tajlandii przeprowadziły inspekcję terenową na Khao San Road w Bangkoku, której celem byli nielegalni sprzedawcy balonów z gazem rozweselającym oraz nieudokumentowani pracownicy-imigranci.

Urzędnicy poinformowali, że bar na końcu Khao San Road reklamował i rozdawał turystom balony z gazem rozweselającym. Podczas nalotu funkcjonariusze skonfiskowali balony i puszki z gazem rozweselającym, a także zatrzymali 19 pracowników-imigrantów w celu sprawdzenia ich statusu prawnego.

Władze Tajlandii ujawniły, że w lutym podjęły już działania prawne przeciwko nielegalnym sprzedawcom gazu rozweselającego. Mimo to sprzedawcy nadal sprzedawali młodzieży i turystom balony z gazem rozweselającym.

Niezidentyfikowani właściciele baru rzekomo wykorzystywali pracowników-imigrantów do sprzedaży balonów, próbując uniknąć wykrycia przez policję. Właściciele zaprzeczyli jakiemukolwiek zaangażowaniu, zrzucając winę na pracowników. 

Mimo to policja planuje podjąć kroki prawne przeciwko właścicielom barów, gdyż to oni odpowiadają za działania swoich pracowników.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.