Łódź rybacka wywraca się przy plaży Jomtien, dwie osoby uratowane, jedna ciężko ranna

FOTO: ข่าวพัทยาPattayanews

Jomtien —

Dwóch rybaków zostało uratowanych po tym, jak ich mała łódź rybacka wywróciła się dziś rano u wybrzeży plaży Jomtien wśród silnych fal i wiatru. Jeden z rybaków został ciężko ranny.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 7 czerwca, około godziny 06:9. Fundacja Sawang Boriboon Thammasathan Rescue Foundation otrzymała telefon w sprawie wywrócenia się łodzi i wpadnięcia do wody dwóch osób, które odniosły obrażenia.

Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali rannego rybaka, zidentyfikowanego jedynie jako 30-letni pan Natthapong, cierpiącego na aspirację wody. Natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i pilnie przewieźli go do szpitala Pattaya. Stwierdzono, że drugi rybak, pan Phongsak, lat 25, odniósł jedynie lekkie obrażenia i był w szoku.

Według pana Phongsaka on i pan Natthapong wypłynęli swoją małą łódką rybacką w morze w pobliżu plaży Jomtien, aby łowić owoce morza na sprzedaż. Pogoda początkowo była spokojna, ale gdy wracali do brzegu, silne fale i wiatr spowodowały wywrócenie się ich łodzi.

Obaj rybacy z trudem utrzymali się na powierzchni i dopłynęli z powrotem do brzegu. Niestety pan Natthapong połknął dużo wody i jego stan był krytyczny. Łódź rybacka zanurzyła się na dnie morza.

FOTO: ข่าวพัทยาPattayanews

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2024 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.