Pattaya organizuje „Pattaya Community Pride 2024” w celu wsparcia praw i równości osób LGBTQ+

ZDJĘCIE: PRPATAJA

Pattaya —

Miasto Pattaya obchodziło niedawno Miesiąc Dumy LGBTQ+ ekstrawaganckim festiwalem „Pattaya Community Pride 2024”, który odbył się 8 czerwca 2024 r.

W wydarzeniu, współorganizowanym przez miasto Pattaya i Fundację SWING, wzięli udział urzędnicy rządowi, obrońcy praw człowieka, przedstawiciele turystyki, członkowie społeczności LGBTQ+ i tysiące turystów z całego miasta Pattaya.

Uroczystość rozpoczęła się kolorową paradą prowadzoną przez Fundację SWING. Uczestnicy maszerowali wzdłuż Thepprasit Road w kierunku plaży Jomtien, a jego kulminacją była ceremonia otwarcia na centralnej scenie.

Impreza oferowała rozrywkę na dwóch scenach. Na scenie centralnej odbył się konkurs modelek, występy DJ-ów i bezpłatny minikoncert. Scena Jomtien Complex zapewniała ożywioną rozrywkę, obejmującą występy takie jak parada ciężarówek Siriporn Ampaipong.

Według burmistrza Pattaya, Poramese Ngampichesa, wydarzenie Pattaya Community Pride 2024 ogromnie pomogło w promowaniu turystyki i wspieraniu praw osób LGBTQ+ w mieście. Pomaga także promować Tajlandię jako gospodarza festiwalu World Pride w 2028 r., jeszcze bardziej wzmacniając pozycję kraju jako centrum turystyki LGBTQ+.

ZDJĘCIE: PRPATAJA
ZDJĘCIE: PRPATAJA
ZDJĘCIE: PRPATAJA
ZDJĘCIE: PRPATAJA
Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.