Domniemany główny handlarz narkotyków aresztowany w Chonburi, a skrytka z narkotykami znaleziona w luksusowym mieszkaniu

Chon Buri —

Zespół tajnych funkcjonariuszy policji z komisariatu w Banglamung aresztował 28-letniego Tajlandczyka w prowincji Chonburi w sprawie opłat za narkotyki.

Do aresztowania doszło w nocy 8 czerwca w luksusowym mieszkaniu w dzielnicy Sri Racha w Chonburi. Podejrzany, publicznie zidentyfikowany przez policję jako Apinop Srihiran, znany również jako „Ohm”, został aresztowany, gdy wchodził do swojego mieszkania.

Według policji pan Apinop został złapany po tym, jak jeździł sedanem i rzekomo dostarczał narkotyki swojej sieci drobnych handlarzy, którzy następnie rozprowadzali narkotyki wśród okolicznych nastolatków.

Po przeszukaniu jego ciała policja znalazła w jego czarnym plecaku niewielką ilość metamfetaminy i tabletek ecstasy. Według doniesień przyznał się, że posiada więcej narkotyków, a policja przystąpiła do przeszukania jego pokoju, w którym znalazła 1,200 tabletek ecstasy i 750 gramów metamfetaminy zapakowanych w małe torebki zamykane na zamek.

W pudełku po butach funkcjonariusze znaleźli także wagę cyfrową, akcesoria związane z narkotykami oraz notatnik zawierający listę klientów.

Według porucznika Thongthawata Phonlakorna, szefa zespołu aresztującego, operacja ta była częścią szerszych wysiłków mających na celu rozprawienie się z handlem narkotykami i nielegalną działalnością, zgodnie z polityką rządu Tajlandii i krajowej policji.

Po zebraniu większej ilości informacji policja zidentyfikowała pana Apinopa jako głównego handlarza narkotyków na Sri Racha. Następnie tajny funkcjonariusz skontaktował się z nim za pośrednictwem Facebooka, aby umówić się na zakup metamfetaminy za 3,000 bahtów.

Pan Apinop nalegał, aby komunikować się wyłącznie za pośrednictwem Facebooka i odmówił osobistych spotkań z kupującym. Zamiast tego kazał kupującemu zaczekać w ustalonym miejscu, gdzie wyrzuci narkotyki ze swojego białego sedana.

Po godzinach obserwacji w końcu zauważono, jak pan Apinop przybył na miejsce i rzucił paczkę zawierającą metamfetaminę. Następnie policja potajemnie poszła za nim do jego mieszkania i aresztowała go z narkotykami.

Podczas przesłuchania pan Apinop podobno przyznał się, że jest głównym handlarzem narkotyków mającym sieć obejmującą całą prowincję Chonburi. Ujawnił, że miał wielu drobnych handlarzy, którzy pomagali mu sprzedawać narkotyki nastolatkom.

Podejrzanemu postawiono zarzuty dystrybucji środków odurzających. Został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszowi śledczemu w celu dalszego postępowania. Policja rozszerza obecnie dochodzenie, aby zidentyfikować i zatrzymać innych członków siatki narkotykowej pana Apinopa.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2024 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.