Rząd Tajlandii ostrzega przed ulewnymi deszczami i potencjalnymi powodziami w Tajlandii w dniach 15–19 czerwca

Krajowy —

14 czerwca 2024 r. zastępca rzecznika rządu Karom Phonphonklang ostrzegł społeczeństwo, aby zachowało ostrożność ze względu na warunki pogodowe panujące w dniach 15–19 czerwca.

Karom publicznie oświadczył, że rynna monsunowa przechodząca przez górne północne i północno-wschodnie regiony do obszaru niżu nad północnym Wietnamem i Zatoką Tonkin, w połączeniu z umacniającym się monsunem południowo-zachodnim obejmującym Morze Andamańskie, Tajlandię i Zatokę Tajlandzką, spowoduje przyczyna zwiększone opady deszczu i ulewne deszcze na niektórych obszarach, zwłaszcza w regionie wschodnim.

W regionie południowym w górnej części Morza Andamańskiego i w Zatoce Tajlandzkiej wystąpią umiarkowane wiatry i fale, przy czym w górnej części Morza Andamańskiego fale będą miały wysokość około 2 metrów, a w dolnej części Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej – fale o wysokości 1-2 metrów . W obszarach, w których występują burze, fale mogą przekraczać 2 metry.

W dniach od 15 do 19 czerwca obywatele całej Tajlandii powinni być świadomi zagrożeń stwarzanych przez ulewne deszcze i nagromadzone opady, które mogą spowodować potencjalne gwałtowne powodzie i osunięcia ziemi, szczególnie na obszarach górskich w pobliżu dróg wodnych oraz na obszarach nisko położonych na północy i wschodzie.

Zaleca się szczególną ostrożność podczas podróży przez obszary dotknięte burzami. Żeglarze w Zatoce Tajlandzkiej i Morzu Andamańskim powinni nawigować ostrożnie i unikać pływania podczas burzy – podkreślił Karom.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.