Tajska policja rozprawia się z nielegalnym hazardem podczas Euro 2024 i aresztuje ponad 1,800 osób

Krajowy —

W dniu 21 czerwca 2024 r. Pol. Generał broni Akradet Pimonsri, zastępca komisarza Królewskiej Policji Tajlandii, przedstawił aktualne informacje na temat ogólnokrajowych działań mających na celu zwalczanie nielegalnego hazardu w związku z Euro 2024.

Operacja przeprowadzona w dniach 14–20 czerwca miała na celu zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej zarówno w Internecie, jak i w lokalizacjach stacjonarnych.

Pol. Generał broni Akradet poinformował, że Centrum Zapobiegania i Zwalczania Nielegalnego Hazardu zostało utworzone specjalnie na czas trwania Euro 2024, czyli od 14 czerwca do 14 lipca. Inicjatywa ta koncentruje się na zapobieganiu i zwalczaniu nielegalnych zakładów na wyniki meczów piłkarskich na różnych platformach.

Podczas operacji władze Tajlandii zatrzymały 1,578 osób za udział w nielegalnej działalności związanej z hazardem na miejscu oraz 248 osób zaangażowanych w gry hazardowe online za pośrednictwem 62 stron internetowych. Według doniesień te witryny hazardowe online wygenerowały w obiegu ponad 1.4 miliarda bahtów.

Pol. Generał broni Akradet podkreślił, że wszelkie formy hazardu są nielegalne i osoby biorące w nich udział poniosą konsekwencje prawne. Zachęcamy społeczeństwo do zgłaszania wszelkich nielegalnych gier hazardowych lub innych przestępstw pod numerem 191 lub 1599, dostępnym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.