W dniach 21–26 czerwca 2024 r. w Tajlandii można spodziewać się ulewnych opadów i silnych wiatrów

Krajowy —

21 czerwca 2024 r. Tajski Departament Meteorologiczny opublikował prognozę pogody na najbliższe siedem dni, od 21 do 27 czerwca 2024 r.

Oczekuje się, że w dniach 21–26 czerwca południowo-zachodni monsun obejmujący Morze Andamańskie i Zatokę Tajlandzką będzie stosunkowo silny. Dodatkowo przez regiony północne i północno-wschodnie przejdzie rynna monsunowa. Tymczasem obszar niskiego ciśnienia nad środkową częścią Morza Południowochińskiego prawdopodobnie się zintensyfikuje i przesunie w kierunku wyspy Hainan i Zatoki Tonkińskiej.

Taka sytuacja pogodowa spowoduje zwiększone opady w całej Tajlandii, z ulewnymi deszczami na wielu obszarach i bardzo ulewnymi deszczami w niektórych częściach regionów północnych, północno-wschodnich, wschodnich i południowo-zachodnich.
Wiatr i fale na Morzu Andamańskim i w Zatoce Tajlandzkiej będą stosunkowo silne. Na Morzu Andamańskim wystąpią fale o wysokości 2-3 metrów, a w obszarach opadów burzowych o wysokości ponad 3 metrów. W górnej części Zatoki Tajlandzkiej fale będą miały wysokość około 2 metrów i ponad 2 metry w obszarach opadów.
Następnie monsun południowo-zachodni obejmujący Morze Andamańskie, Tajlandię i Zatokę Tajlandzką osłabnie, a rynna monsunowa przesunie się do górnego regionu północnego, górnego Laosu i w kierunku obszaru niżu nad północnym Wietnamem i Zatoką Tonkińską .

Taka sytuacja pogodowa spowoduje zmniejszenie opadów w Tajlandii, ale w niektórych obszarach północnych i zachodnich regionów południowych nadal będą występować burze i ulewne deszcze.
Wiatr i fale na Morzu Andamańskim i w Zatoce Tajlandzkiej osłabną, a w górnej części Morza Andamańskiego pojawią się fale o wysokości około 2 metrów i ponad 2 metry w obszarach opadów. Na dolnym Morzu Andamańskim i w Zatoce Tajlandzkiej fale będą miały wysokość 1–2 metrów, a w obszarach opadów burzowych – ponad 2 metry.
Zaleca się, aby obywatele zachowali ostrożność w związku z ulewnymi lub bardzo intensywnymi opadami deszczu oraz nagromadzonymi opadami deszczu, które mogą spowodować gwałtowne powodzie i spływ wody, zwłaszcza na terenach podgórskich i w regionach nisko położonych.
Żeglarze pływający po Zatoce Tajlandzkiej i Morzu Andamańskim powinni zachować ostrożność i unikać w tym okresie żeglowania w obszarach, w których występują burze. Małe łodzie na Morzu Andamańskim powinny powstrzymać się od opuszczania brzegu w dniach 21–26 czerwca 2024 r.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.