Dwóch Wietnamczyków aresztowanych za napaść na partnera biznesowego w biały dzień na ulicy publicznej w Pattaya

Pattaya —

Policja w Pattaya aresztowała dwóch obywateli Wietnamu za rażący atak na ich partnera biznesowego w Pattaya. Do zdarzenia doszło 25 czerwca 2024 r. przed restauracją w południowej Pattaya.

Film z napaści nakręcony przez przechodnia można zobaczyć na naszym kanale YouTube.

Ofiara, pan Xuan Hai Ngo, lat 38, również obywatel Wietnamu, w wyniku ataku odniósł umiarkowane obrażenia oka. W dniu zdarzenia podejrzani, zidentyfikowani przez policję jako 30-letni Tran Chinh Tin i 32-letni Nguyen Anh Kiet, umówili się na spotkanie z ofiarą w restauracji w celu uregulowania nieujawnionego długu.

Pan Xuan i jego przyjaciel przybyli wcześniej i czekali w restauracji, kiedy przybyli pan Tran i pan Nguyen i krótko omówili dług, po czym nagle stali się agresywni i zaczęli atakować ofiarę.

Ofiara została zepchnięta na pobocze, a sprawcy kopali ją. Na szczęście lokalny dziennikarz przechodził obok miejsca zdarzenia i zagroził, że wezwie policję, co skłoniło podejrzanych do ucieczki. Do zdarzenia doszło także na oczach wielu przypadkowych osób i zszokowało okolicznych mieszkańców.

26 czerwca policji w Pattaya udało się nakłonić pana Trana i pana Nguyena do poddania się na komisariacie w Pattaya. Początkowo przyznali się do zaatakowania pana Xuana.

Według pana Trana współpracował on z panem Xuanem w Wietnamie, sprzedając akcesoria samochodowe i prowadząc lombard samochodowy.

Jednakże dwa z zastawionych pojazdów rzekomo okazały się nielegalne, co doprowadziło do ich konfiskaty przez władze wietnamskie i spowodowało straty finansowe dla przedsiębiorstwa w wysokości 1.4 mln bahtów.

Pan Tran twierdził, że kiedy spotkali się w Pattaya, pan Xuan próbował zrzucić na niego całą winę za te straty. Pan Xuan rzekomo zażądał także od pana Trana spłaty strat poniesionych w restauracji, co wywołało u niego złość, gdyż uważał, że nie jest zobowiązany do spłaty długu, ponieważ obaj byli partnerami biznesowymi i ponieśli wzajemne straty. Dlatego pan Tran i jego przyjaciel, pan Nguyen, w gniewie zaatakowali pana Xuana.

Pan Xuan nie odpowiedział na te oskarżenia za pośrednictwem prasy i wszczął postępowanie prawne przeciwko podejrzanym odpowiednim organom ścigania.

Policja w Pattaya początkowo oskarżyła pana Trana i pana Nguyena o spowodowanie obrażeń ciała innej osoby, w wyniku których odnieśli obrażenia.

W związku z inną niedawną poważną przestępczością i zadłużeniem z udziałem obcokrajowców w Pattaya, Jak informowaliśmy, w tym tygodniu policja uratowała Chińczyka porwanego przez swoich rodaków.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2024 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.