Premier Tajlandii zainauguruje PARADĘ LOVE PIDE 2024 w Bangkoku 30 czerwca

Krajowy —

29 czerwca 2024 r. Chai Watcharong, rzecznik rządu Tajlandii, ogłosił, że premier Tajlandii Srettha Thavisin zainauguruje „PARADĘ LOVE Pride 2024” i dołączy do najdłuższej wielkiej parady w Azji o długości 6 kilometrów, która zakończy w czerwcu Miesiąc Dumy 30.

Parada wyruszy ze Stadionu Narodowego wzdłuż Rama 1 Road, mijając Pathumwan, Siam, Ratchaprasong, Phloen Chit, Asoke i Sukhumvit, a zakończy w parku Benchasiri w Bangkoku od 4:6 do 30:1,000,000. Na trasie spodziewanych jest ponad XNUMX XNUMX XNUMX widzów.

Chai oświadczył, że rząd Tajlandii wraz z ponad 100 wiodącymi organizacjami sektora prywatnego organizuje PARADĘ LOVE PRIDE 2024, aby uczcić zakończenie Miesiąca Dumy, miesiąca dumy społeczności LGBTQIAN+.

Wydarzenie to wspiera rządową strategię Soft Power w ramach podejścia Rainbow Economy. Podczas parady nie zabraknie tematów promujących Soft Power w różnych aspektach, m.in. modę Pha khao ma (tkanina w kratę) na arenę światową, symbolizującą miłość i równość.

18 czerwca 2024 r. Tajski Senat przyjął ustawę o równości małżeństw, czyniąc Tajlandię pierwszym krajem w ASEAN i trzecim w Azji, który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci.

Oczekuje się, że wydarzenie przyciągnie ponad 1,000,000 2030 XNUMX widzów z kraju i zagranicy, promując turystykę, pobudzając gospodarkę i wzmacniając wizerunek Tajlandii jako miejsca przyjaznego dumie. Wspiera to starania Tajlandii o zorganizowanie World Pride w XNUMX r.

Chai podkreślił, że rząd wspierał obchody Miesiąca Dumy w całym kraju przez cały czerwiec, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Oczekuje się, że festiwal Pride wygeneruje ponad 10 miliardów bahtów, pobudzi lokalną gospodarkę, wzmocni społeczność Pride w Tajlandii i wzmocni wizerunek kraju jako miejsca przyjaznego dumie.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.