Ponad 100 osób zbiera się w ratuszu Pattaya, aby złożyć petycję przeciwko ponownej kryminalizacji konopi indyjskich

Pattaya —

11 czerwca 00 r. o godzinie 26:2024 ponad 100 zwolenników konopi indyjskich, w tym osoby lokalne i zagraniczne, zebrało się przed ratuszem Pattaya, aby podpisać petycję przeciwko ponownej klasyfikacji konopi indyjskich jako nielegalnej substancji odurzającej typu 5. Uczestnicy dzielili się także swoimi opiniami na temat białego płótna wywieszonego na murze miejskim.

Film z protestu można zobaczyć na naszym kanale YouTube.

Spotkanie to odbyło się po okresie konsultacji społecznych trwających od 11 do 25 czerwca, w których wzięło udział około 100,000 XNUMX osób. Według Ministra Zdrowia Publicznego Somsaka Thepsuthina ponad 80% uczestników rzekomo poparło zmianę klasyfikacji konopi indyjskich jako narkotyku.

Pan Jirawat Tanyapirom, jeden ze zwolenników konopi indyjskich, oświadczył, że celem zgromadzenia był sprzeciw wobec zmiany klasyfikacji konopi indyjskich. Wezwał rząd Tajlandii do uznania ogólnych korzyści płynących ze stosowania konopi indyjskich i dokładnego przeglądu decyzji.

Jirawat podkreślił, że wielu podmiotów działających na rynku konopi indyjskich poniosłoby znaczne straty, gdyby reklasyfikacja przebiegła zgodnie z planem rządu. Ludziom groziłaby również długa kara więzienia i grzywny za nawet niewielkie ilości marihuany, jeśli roślina zostałaby ponownie uznana za kryminalizację.
Wydarzenie obejmowało podpisanie petycji, która zostanie przekazana odpowiednim organom do rozpatrzenia i ponownego rozpatrzenia. Policja i urzędnicy miasta Pattaya zarządzali ruchem i ułatwiali zgromadzenie bez żadnych incydentów przemocy.

Przeczytaj nasze powiązane artykuły:

Badania pokazują, że konopie indyjskie pomagają zmniejszyć uzależnienie od bardziej szkodliwych narkotyków, mówi dziekan Uniwersytetu Rangsit.

Zastępca rzecznika rządu Tajlandii ostrzega przed ponownym klasyfikacją konopi indyjskich jako środka odurzającego i powołuje się na szkodę publiczną.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.