Monk stracił ubranie po tym, jak przyłapano go na prowadzeniu furgonetki na nocne zwiedzanie plaży Na Jomtien

ZDJĘCIE: Mgronline

Sattahip —

Mnich buddyjski został zwolniony ze stanowiska po tym, jak został przyłapany przez zaniepokojonych mieszkańców jadących furgonetką i cieszących się nadmorskimi widokami na plażę Na Jomtien w Sattahip wczesnym rankiem, 2 lipca 2024 r.

Dzisiaj o godzinie 12:10 pan Udom Suwankana, przywódca wioski Na Jomtien 1, wraz ze swoimi asystentami przeprowadził inspekcję obszaru plaży Na Jomtien przed restauracją Khao Tom Setthi w odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców, którzy zgłosili, że widzieli mnich prowadzący starą, żółtą furgonetkę Isuzu, najwyraźniej cieszący się widokiem na plażę. Mieszkańcy kwestionowali, czy mężczyzna był rzeczywiście mnichem i czy jego zachowanie było właściwe.

Na plaży władze znalazły mnicha, zidentyfikowanego jako 76-letni Luang Ta Noo Thi Thinrat, siedzącego na miejscu kierowcy w pomarańczowym stroju mnicha. Nie mógł jednak okazać aktualnego świadectwa mnicha, gdy został o to poproszony, a jedynie posiadał stary, wydany w 1991 r. w Wat Jomsri w prowincji Udon Thani.

W furgonetce władze znalazły rozrzuconą żywność na jałmużnę, część już zgniłą, stertę odchodów i kilka codziennych ubrań, które, jak twierdził, należały do ​​jego niepełnosprawnego syna.

Luang Ta Noo Thi oświadczył władzom, że pojechał ze swojego miejsca zamieszkania w prowincji Nakhon Ratchasima do Sattahip, aby zabrać swojego niepełnosprawnego syna (nieobecnego na miejscu zdarzenia) na plażę. Podkreślił, że żaden funkcjonariusz policji nie przesłuchiwał go na punktach kontrolnych, ponieważ dobrze go znali. Stwierdził, że przyjął święcenia kapłańskie, ponieważ był już za stary na cokolwiek innego. Teraz, gdy został zwolniony ze stanowiska, nie był pewien, co robić dalej, i planował wrócić do rodzinnego miasta.

Władze doszły do ​​wniosku, że chociaż prowadzenie samochodu nie jest poważnym wykroczeniem dla mnicha, Najwyższa Rada Sanghi zabroniła mnichom prowadzenia samochodów. Dodali, że twierdzenie Luang Ta Noo Thi, że nocą jeździ samochodem, aby cieszyć się plażą, również zaszkodziło wizerunkowi mnichów buddyjskich. Co więcej, nie miał wyraźnej przynależności do żadnej świątyni i nie posiadał aktualnego certyfikatu mnicha.

Dlatego towarzyszący władzom mnisi postanowili zdetronizować Luanga Ta Noo Thi, zanim pozwolą mu wrócić do domu.

Według doniesień lokalnych mediów Luang Ta Noo Thi był w przeszłości oskarżany o wykorzystywanie zwierząt, takich jak psy, kozy i osły, do ciągnięcia wozów w celu zbierania jałmużny. Ta akcja spowodowała, że ​​postawiono mu wiele zarzutów o okrucieństwo wobec zwierząt i ostatecznie rozebrano go wcześniej.

ZDJĘCIE: Mgronline
ZDJĘCIE: Mgronline
ZDJĘCIE: Mgronline

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, YouTube, Pinterest, Flipboard, Wątkilub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!
Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.