Zwiększone opady deszczu i ponadprzeciętne temperatury spodziewane w Tajlandii z powodu La Nina

Krajowy —

2 lipca 2024 r. Tajski Departament Meteorologii ogłosił, że Tajlandia wejdzie na La Niña od lipca do września 2024 r. i potrwa do listopada 2024 r. do stycznia 2025 r.

Zjawisko to spowoduje nieznaczny wzrost opadów i utrzymanie się temperatur powyżej średniej w drugiej połowie 2024 roku. Jednak sezon zimowy ma być chłodniejszy w porównaniu do ubiegłego roku.

Pani Kanwee Sitthicheapak, Dyrektor Generalna Departamentu Meteorologii, stwierdziła, że ​​obecna sytuacja pokazuje, że zjawisko ENSO (El Niño-Southern Oscillation) znajduje się w stanie neutralnym. W ciągu ostatniego miesiąca temperatura powierzchni morza na równikowym Pacyfiku niemal całkowicie się obniżyła.

Średnia temperatura powierzchni morza w zeszłym tygodniu była o około -0.9 do 0.5 stopnia Celsjusza niższa od średniej. Oczekuje się, że neutralne warunki ENSO ulegną zmianie w La Niña od lipca do września 2024 r. i będą trwać przez listopad 2024 r. do stycznia 2025 r.

Tajski Departament Meteorologiczny wydał również 7-dniową prognozę pogody. Od 1 do 3 lipca monsun południowo-zachodni obejmie Morze Andamańskie i Zatokę Tajlandzką, podczas gdy obszar niżu obejmie północny Wietnam. Spowoduje to burze w całej Tajlandii, a w niektórych częściach północno-wschodniej Tajlandii spodziewane są ulewne deszcze.

Od 4 do 7 lipca rynna monsunowa przejdzie przez północne i północno-wschodnie regiony Tajlandii, łącząc się z obszarem niżu nad Wietnamem. W połączeniu z południowo-zachodnim monsunem obejmującym Morze Andamańskie i Zatokę Tajlandzką, doprowadzi to do zwiększonych opadów i ulewnych opadów na niektórych obszarach północy, północnego wschodu, wschodu i południa.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.