Dealer samochodowy z Pattaya stoi w obliczu spadku sprzedaży w obliczu bardziej rygorystycznego finansowania

Pattaya —

3 lipca 2024 r. dziennik The Pattaya News przeprowadził wywiad z panem Paisanem Kasemsantithamem, dyrektorem Zunn Auto Center Pattaya, który omówił poważne wyzwania, przed którymi stoi jego salon samochodów używanych w związku z rygorystycznymi środkami kredytowymi nałożonymi przez instytucje finansowe.

Paisan wyjaśnił, że wysoki poziom kredytów zagrożonych zmusił banki do wprowadzenia bardziej rygorystycznych zasad udzielania kredytów, co znacznie ogranicza sprzedaż samochodów używanych. Przed pandemią Covid-19 firma sprzedawała w trzech oddziałach 50-60 samochodów miesięcznie. Teraz sprzedają 20 lub mniej.


W odpowiedzi na te wyzwania firma została zmuszona zmniejszyć wielkość działalności z trzech oddziałów do jednego, zmniejszając w ten sposób miesięczne wydatki z 200,000 300,000–150 200 bahtów na oddział. Ponadto zmniejszyli swój tabor samochodowy ze 70–80 pojazdów do zaledwie XNUMX–XNUMX, czasami sprzedając ze stratą, aby utrzymać się na rynku, zauważył Paisan.
Bardziej rygorystyczne kryteria udzielania kredytów, które obecnie wymagają nieskazitelnej historii kredytowej i stabilnych dochodów, znacznie utrudniły wielu klientom, zwłaszcza pracownikom opłacanym gotówką, dostęp do kredytu. Ma to znaczący wpływ na sprzedaż, stwierdził Paisan.
Ponadto import pojazdów elektrycznych w latach 2023–2024 zakłócił rynek samochodów używanych, powodując gwałtowny spadek cen odsprzedaży. Niektórzy dealerzy zaczęli unikać niektórych marek, aby zapobiec stratom. Połączenie rygorystycznych środków w zakresie udzielania kredytów i wzrostu liczby pojazdów elektrycznych wywołało prawdziwą burzę na rynku samochodów używanych, podsumował Paisan.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.