Miasto Pattaya wstrzymuje budowę Koh Larn do czasu sprawdzenia praw do gruntu

ZDJĘCIE: Khaosod

Pattaya —

Miasto Pattaya bada dokumenty dotyczące tytułu własności do gruntu na Koh Larn po tym, jak zauważono ciężki sprzęt oczyszczający dużą część zbocza górskiego na plaży Taewan na wyspie.

Zastępca burmistrza Pattaya, pan Manoch Nongyai, oświadczył w środę, 3 lipca, że ​​większość gruntów na Koh Larn, która rozciąga się na 4.5 km, nie posiada formalnych tytułów własności. Niektóre działki posiadają jednak oficjalne dokumenty własności.

Tereny te były przez długi czas wykorzystywane przez mieszkańców wyspy głównie do celów rolniczych, a miasto Pattaya dokładało wszelkich starań, aby tubylcy płacący miastu podatki posiadali prawną własność swoich gruntów.

Jednakże pan Manoch wyjaśnił dalej, że chociaż większość płaskiego terenu Koh Larn została zagospodarowana pod obszary mieszkalne, pojawiły się obawy dotyczące niedawnej regulacji dużego zbocza górskiego w pobliżu plaży Taewan.

Lokalni mieszkańcy zgłaszali, że widzieli buldożery oczyszczające teren, co wzbudziło obawy, czy operatorzy posiadają dokumenty prawne dotyczące tytułu do gruntu i czy przekształcenie tak stromego terenu w obszar mieszkalny jest zgodne z prawem. Dodatkowo mieszkańcy obawiali się, że zaburzy to naturalny wygląd okolicy i zachęci do dalszej zabudowy.

„Miasto Pattaya nakazało już urzędnikom zmierzenie nachylenia tych obszarów” – powiedział Manoch lokalnym mediom. „Budowa musi być zgodna z przepisami dotyczącymi użytkowania gruntów. Jeżeli nachylenie przekracza dopuszczalne limity, budowa nie będzie dozwolona. Początkowo zarządziliśmy wstrzymanie budowy na dotkniętym obszarze i usunięcie maszyn z terenu budowy” – stwierdził pan Manoch.

Nie było od razu jasne, kto twierdził, że jest właścicielem gruntu ani co planuje wybudować, ponieważ miasto Pattaya nadal prowadzi dochodzenie, mimo że według doniesień napłynęło wiele skarg od lokalnych mieszkańców.

ZDJĘCIE: Khaosod
ZDJĘCIE: Khaosod
ZDJĘCIE: Khaosod

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na Tips@ThePattayanews.com

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.