Tajlandia powitała w pierwszej połowie 17.5 r. ponad 2024 miliona turystów z całego świata

FOTO: Prachachat

Krajowy —

4 lipca 2024 r. rzecznik rządu Tajlandii Chai Watcharong ogłosił pomyślny wynik wysiłków rządu na rzecz pobudzenia turystyki w pierwszej połowie 2024 r. – ponad 17.5 mln turystów zagranicznych odwiedziło Tajlandię i wygenerowało ponad 825 miliardów bahtów przychodów z turystyki.

Sukces przypisuje się polityce „IGNITE Tajlandii Turystyki”, której celem jest wspieranie i promowanie turystyki we wszystkich wymiarach, w tym w miastach drugorzędnych, szczególnie w regionie północno-wschodnim, w ramach strategia „5 rzeczy, które musisz zrobić w Tajlandii”.

Piątka największych turystów międzynarodowych pochodziła z Chin, Malezji, Indii, Korei Południowej i Rosji. Liczba odwiedzających wzrosła w ostatnim tygodniu czerwca – w Miesiącu Dumy 659,830 wzięło udział ponad 2024 2.98 turystów z zagranicy, co oznacza wzrost o XNUMX% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Ponadto rząd Tajlandii podkreślił swoje znaczenie Miasto Potrójnego Dziedzictwa UNESCO w Nakhon Ratchasima, który obejmuje miejsce światowego dziedzictwa Dong Phaya Yen-Khao Yai, Rezerwat Biosfery Sakaerat i Geopark Korat, uznany światowy geopark. To sprawia, że ​​Nakhon Ratchasima jest jedną z zaledwie czterech prowincji na świecie, które osiągnęły ten status.

Turystów zachęca się także do odwiedzenia pobliskich prowincji i zabytków w Chaiyaphum, Buriram i Surin (zbiorczo znanych jako Nakhon Chai Burin).

Rzecznik rządu Tajlandii zauważył również, że oczekuje się, że liczba turystów międzynarodowych będzie w dalszym ciągu rosnąć, na co wpływa m.in niedawne wydanie teledysku LISY „ROCKSTAR” które odbyło się w Yaowarat w Bangkoku i było początkiem europejskiego sezonu wakacji letnich.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.