Doradca partii Bhumjaithai potwierdza zaangażowanie na rzecz korzyści związanych z konopiami indyjskimi i ostrzega przed pochopną reklasyfikacją konopi indyjskich

Narodowy —

4 lipca 2024 r. Supachai Jaisamut, doradca wicepremiera Anutina Charnvirakula, przemawiał na seminarium „Kształtowanie przyszłości konopi indyjskich w Tajlandii”.

Powtórzył, że Partia Bhumjaithai konsekwentnie opowiada się za tym, aby konopie indyjskie przynosiły korzyści społeczeństwu, szczególnie w aspektach medycznych, zdrowotnych i ekonomicznych. Potwierdził niezłomne poparcie partii dla uregulowania zawartości THC do nie więcej niż 0.2% i przestrzegł przed zmianą klasyfikacji leku na nielegalny narkotyk bez mocnych, opartych na dowodach powodów.

Supachai skrytykował niedawne propozycje zmiany klasyfikacji konopi indyjskich na substancję nielegalną, sprzeciwiając się działaniom, które mogłyby podważyć ich potencjalne korzyści społeczne. Wezwał do przyjęcia zrównoważonego podejścia, w którym priorytetem będzie kształtowanie polityki opartej na dowodach, a nie celowość polityczna.

Podkreślił znaczenie postrzegania konopi indyjskich jako strategicznego aktywa, który może zapewnić zarówno indywidualny dobrobyt milionów ludzi, jak i wzrost gospodarczy dzięki inicjatywom związanym z konopiami indyjskimi.

Podsumowując, Supachai potwierdził swoje zaangażowanie w ulepszanie polityki, która wykorzystuje konopie indyjskie w sposób odpowiedzialny z korzyścią dla obywateli Tajlandii. Nalegał, aby zainteresowane strony skupiły się na politykach zwiększających dostępność i zapewniających, że ramy regulacyjne wspierają jego bezpieczne i korzystne wykorzystanie dla zdrowia publicznego, przemysłu i gospodarki.

„Nadszedł czas, aby postawić ludzi w centrum uwagi i pozwolić, aby konopie indyjskie powodowały pozytywne zmiany” – nalegał Supachai.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.