Policja w Pattaya i strażnicy parku wkraczają do domu chińskiej pary, tymczasowo zatrzymują luksusowe samochody i lwy

Pattaya —

Policja i strażnicy parku wtargnęli do luksusowego domu w Pattaya 5 lipca 2024 r. i odkryli, że chińskie małżeństwo trzyma w rezydencji dwa lwy.

Nalot przeprowadzono w domu w Siam Royal View Village w podokręgu Nongprue w dystrykcie Banglamung w prowincji Chonburi. Działając na podstawie wskazówek od zaniepokojonego obywatela, policja z rejonu 2, policja w Nongprue oraz urzędnicy z Departamentu Parków Przyrody i Ochrony Roślin uzyskali nakaz przeszukania wydany przez Sąd Prowincji Pattaya i przeszukali teren.

Po wejściu do dwupiętrowego domu funkcjonariusze zastali tam mieszkające chińskie małżeństwo wraz z dwiema tajskimi gospodyniami. Władze przeszukały dom i znalazły zaparkowane na nim trzy luksusowe pojazdy, w tym czerwone Ferrari i biały Rolls-Royce, oba warte dziesiątki milionów bahtów.

Najbardziej szokującym odkryciem była jednak część domu przekształcona w wybieg, w którym zamknięto dwa dorosłe samce lwów. Władze natychmiast przejęły kontrolowane zwierzęta po tym, jak według doniesień niezidentyfikowana para Chińczyków nie była w stanie pokazać władzom pozwolenia na posiadanie lwów. Ponadto władze skonfiskowały także luksusowe samochody w celu weryfikacji dokumentów importowych i podatkowych.

W międzyczasie dwóch mieszkańców Chin i ich tajskie gospodynie zostały zabrane na komisariat policji w Nongprue w celu przesłuchania. Podczas nalotu para nie złożyła żadnego oświadczenia prasie.

Aktualizacja z 7:00 5 lipca:

Panna Yuhan Sun, 35-letnia obywatelka Chin, przyznała się, że jest właścicielką domu. Teraz grozi jej postępowanie sądowe za rzekome posiadanie dzikich zwierząt bez pozwolenia. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia wolności do roku do 100,000 XNUMX bahtów. Została zwolniona za kaucją.

Pan Anirut Kongsap, prawnik panny Sun, wyjaśnił tajskim mediom sytuację. Stwierdził, że oba samochody posiadały pełną dokumentację swoich pojazdów. Anirut stwierdził, że zakup Ferrari był zgodny z prawem i przedstawiono również dowód sprzedaży Rolls-Royce’a.

Jeśli chodzi o młode lwiątka, pierwotny właściciel, S (również Chińczyk), opuścił dom pod opieką byłych tajskich pracowników. Ci opiekunowie hodowali lwy od najmłodszych lat. Kiedy nowy właściciel nabył dom, zgodził się nadal opiekować się lwami do powrotu S.

Departament Tajskich Parków Narodowych sprawdza obecnie mikrochipy dwóch lwów. Ustalenie, czy lwy te zostały legalnie pozyskane, zajmie około miesiąca. Tymczasem park doradził właścicielowi domu, aby zapewnił lwom odpowiednią opiekę podczas tego procesu.

To nie pierwszy przypadek lwów w Pattaya. Chociaż posiadanie lwów jest w Tajlandii legalne, wymaga znacznych licencji i zezwoleń oraz odpowiednich wybiegów dla dużych kotów.

W styczniu policja skonfiskowała dwa lwy młodej Tajce, która na krótko uciekła z dzielnicy mieszkalnej w Pattaya.

Również w styczniu o cudzoziemiec zrobiło się głośno na całym świecie po tym, jak wybrał się na przejażdżkę wynajętym luksusowym samochodem do Pattaya z lwiątkiem, jak tu informowaliśmy.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.