Sieć Stop-Drink krytykuje zezwolenie na sprzedaż alkoholu w ważne święta religijne na lotniskach

Krajowy —

W dniu 5 lipca 2024 r. pan Teera Watcharapranee, menadżer Stop-Drink Network Tajlandii, wyraził poważne obawy w związku z niedawnym zezwoleniem na sprzedaż napojów alkoholowych w tajskie święta religijne na głównych międzynarodowych lotniskach.

Przeczytaj nasz najnowszy artykuł na temat zezwolenia Krajowego Komitetu ds. Napojów Alkoholowych na sprzedaż alkoholu w święta religijne na głównych międzynarodowych lotniskach, w tym Suvarnabhumi, Don Mueang, Chiang Mai, Chiang Rai, Phuket i Hat Yai, w celu zwiększenia wydatków i wsparcia sektora turystycznego .

Teera argumentowała, że ​​decyzja ta, skupiająca się na „5 głównych świętach buddyjskich”, jest zgodna z programem rządu nastawionym na zysk, co znajduje odzwierciedlenie w jego szerszych inicjatywach mających na celu złagodzenie przepisów dotyczących alkoholu i wydłużenie godzin zamknięcia barów do 4 rano.

Podkreślił, że takie środki zwiększają ryzyko wypadków i ofiar śmiertelnych, co potwierdzają badania dr Kamnuana Ungchusaka, przewodniczącego Grupy Roboczej Komitetu ds. Kontroli Napojów Alkoholowych, wykazujące korelację między wydłużonymi godzinami pracy barów a wyższą liczbą wypadków.

Teera zauważyła, że ​​ta polityka, mająca na celu promowanie turystyki i ułatwianie turystom spożywania alkoholu, kontrastuje z takimi krajami jak Szwecja, która egzekwuje rygorystyczne przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu w każdą niedzielę.

Teera wyraziła również obawy dotyczące potencjalnego rozszerzenia tej polityki poza międzynarodowe porty lotnicze. Tajlandzka Kolej Państwowa zaproponowała zezwolenie na sprzedaż alkoholu na stacjach kolejowych i w pociągach w celu promowania turystyki krajowej. Teera podkreśliła ryzyko, odnosząc się do tragicznego zdarzenia, w którym w 2014 r. nietrzeźwy funkcjonariusz kolei zaatakował i zabił młodą dziewczynę w pociągu Surat Thani–Bangkok, co doprowadziło do zaostrzenia środków kontroli.

Ponadto Teera podkreśliła wpływ na zdrowie publiczne, zauważając, że 1.8 miliona ludzi w Tajlandii wymaga leczenia z powodu problemów związanych z alkoholem, a ponad 20,000 XNUMX osób rocznie umiera w wyniku wypadków i chorób związanych z alkoholem. Podkreślił, że alkoholu nie należy traktować jako produktu powszechnego, ze względu na jego istotne skutki zdrowotne i społeczne.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.