Tajlandzki rynek kawy specjalistycznej rośnie o 25% rocznie pod wpływem zmian konsumenckich i ekspansji

Krajowy —

4 lipca 2024 roku pani Nattharada Kunaviwattananon, Prezes Tajlandzkiego Stowarzyszenia Kawy Specjalnej, ujawniła, że ​​rynek kaw speciality w Tajlandii w dalszym ciągu rośnie o co najmniej 25% rocznie pod względem liczby sklepów i baristów.

Wzrost ten napędzany jest zmianą zachowań konsumentów i ekspansją dużych operatorów na rynek kaw speciality. Obecnie wartość kawy speciality jest wyceniana na 2 miliardy bahtów na rynku kawy premium o wartości 20 miliardów bahtów i na całym rynku kawy o wartości 100 miliardów bahtów.

Nattharada stwierdził, że Tajowie spożywają do 90,000 1.5 ton kawy rocznie, średnio 30,000 filiżanki dziennie. Jednak krajowa produkcja ziaren kawy wynosi zaledwie 6,000 XNUMX ton rocznie, z czego XNUMX XNUMX ton to ziarna specjalne, co nie wystarcza, aby zaspokoić popyt.

W efekcie rocznie importowanych jest dodatkowe 60,000 200 ton. Na produkcję wpływają zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie, ograniczając produkcję i niemal podwajając ceny. Ceny kawy specialty wahają się obecnie od 10,000 do XNUMX XNUMX bahtów za kilogram.

Ponadto w dniach 11–14 lipca w IMPACT Muang Thong Thani w Bangkoku odbędzie się Tajlandia Coffee Fest 2024, na którym będzie dostępnych 300 stoisk tajskich i międzynarodowych operatorów kawy speciality. Oczekuje się, że wydarzenie przyciągnie 80,000 100,000–500 600 uczestników i wygeneruje XNUMX–XNUMX milionów bahtów.

Do najważniejszych atrakcji wydarzenia należy Strefa Kreatywności Kawy, w której prezentowane są kreatywne pomysły poprzez wyskakujące okienka prowadzone przez The Cloud, a także lokalne tajskie składniki, które kawiarnie mogą wykorzystać w swoich menu napojów.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.