Części Pattaya Face błyskawiczne powodzie po intensywnych opadach deszczu

Pattaya, Tajlandia – 5 lipca 2024 r. we wczesnych godzinach porannych w mieście Pattaya doszło do nagłej powodzi, w wyniku której ulice zostały zalane, a pojazdy utknęły na mieliźnie. Ulewne deszcze spowodowały chaos w kilku kluczowych obszarach.

Film z powodzi nakręcony przez naszych reporterów można znaleźć na naszym kanale YouTube.

Wpływ

– **Samochody i motocykle**: Wiele pojazdów zostało zaskoczonych, gdy poziom wody gwałtownie wzrósł. Szczególnie narażone były sedany zaparkowane wzdłuż dróg.
– **Zakłócenia na trasie**: Droga trzecia, skrzyżowanie z restauracją Mum Aroi w środkowej Pattaya i drogi prowadzące do północnej Pattaya – wszystkie zostały poważnie zalane. Na drodze kolejowej Khao Talo, prowadzącej w stronę Wat Tham Samakkhi, nastąpił gwałtowny wzrost poziomu wody.
– **Uszkodzone i osierocone pojazdy**: Niektórzy kierowcy próbowali przedrzeć się przez rozlewiska, co spowodowało uszkodzenie ich pojazdów. Szczególnie dotknięte zostały sedany, podczas gdy wyższe pojazdy miały trudności z poruszaniem się po zalanych drogach.

Pomimo wyzwań, jakie stwarzała gwałtowna powódź, mieszkańcy Pattaya wykazali się odpornością. Sąsiedzi pomagali sobie nawzajem w przenoszeniu pojazdów na wyższy poziom, a lokalne firmy zapewniały schronienie osobom złapanym przez ulewę.

Gdy deszcz ustał i poziom wody opadł, Pattaya rozpoczęła proces regeneracji. Incydent przypomina o podatności regionu na intensywne zjawiska pogodowe i o tym, jak ważne jest przygotowanie.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/