Dozwolona sprzedaż alkoholu w tajskie święta religijne na głównych lotniskach w celu ożywienia turystyki

Krajowy —

W dniu 4 lipca 2024 r. wicepremier Suriya Juangroongruangkit przewodniczył posiedzeniu Krajowego Komitetu ds. Polityki Napojów Alkoholowych w celu omówienia nowych przepisów dotyczących opakowań i etykiet ostrzegawczych dla alkoholu krajowego i importowanego, które mają zostać sfinalizowane do 27 listopada 2024 r.

Przepisy te będą poddawane dalszemu przeglądowi przez państwa członkowskie Światowej Organizacji Handlu (WTO) przez 60 dni w celu zebrania międzynarodowych opinii i zapewnienia zgodności ze światowymi standardami.

Komisja zatwierdziła rewizję komunikatu Kancelarii Premiera, zezwalającą na sprzedaż alkoholu w wcześniej zabronione dni religijne na międzynarodowych lotniskach, takich jak Suvarnabhumi, Don Mueang, Chiang Mai, Chiang Rai, Phuket i Hat Yai. Ma to na celu zwiększenie wydatków i wsparcie sektora turystycznego, zwłaszcza w szczycie sezonu podróży.

Decyzję podjęto po rozważeniu korzyści ekonomicznych wynikających z zezwolenia na sprzedaż alkoholu w obszarach o dużym natężeniu ruchu oraz potencjału zwiększenia przychodów z tytułu podróży międzynarodowych.

W przypadku kolei stanowych Tajlandii komisja będzie współpracować z Radą Kontroli Napojów Alkoholowych, aby rozważyć zezwolenie na sprzedaż alkoholu na stacjach kolejowych i w pociągach w celu promowania turystyki krajowej przy jednoczesnym zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

We wniosku zawarto szczegółowe plany uregulowania sprzedaży alkoholu, mające na celu zapobieganie nadużyciom i zapewnienie, aby spożycie alkoholu nie zakłócało bezpieczeństwa i komfortu innych pasażerów.

Dodatkowo komisja zatwierdziła utworzenie grupy roboczej w celu zbadania możliwości utworzenia funduszu zajmującego się leczeniem i rehabilitacją osób dotkniętych spożyciem alkoholu.

Suriya wspomniała także o corocznej kampanii „Narodowy Dzień Bez Alkoholu”, która odbędzie się 18 lipca 2024 r. w The Mall Ngamwongwan w Nonthaburi i która skupia się na młodzieży i kobietach. Motywem przewodnim kampanii jest „Stop alkoholowi, przestań szkodzić innym”, zachęcając ludzi do tego rzuć alkohol poprzez zobowiązania online dostępne tutaj.

Kolejne ważne święta religijne, w których obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, przypadają na 20 i 21 tego miesiąca, czyli lipca.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.