Aktualizacja: Trwa dochodzenie w sprawie śmierci niepełnosprawnego mężczyzny na autostradzie w pobliżu Pattaya

Banglamung:

Lokalni reporterzy byli zszokowani, gdy odkryli rozdzierającą serce historię pana Amae Ma-yea, 28-letniego mężczyzny z prowincji Chiang Rai. który zmarł w tym tygodniu w wyniku potrącenia i ucieczki w pobliżu Pattaya, jak informowaliśmy wcześniej TUTAJ.

Pan Amae, osoba niepełnosprawna z zanikami kończyn i polio, tragicznie straciła życie po uderzeniu przez niezidentyfikowany pojazd w pobliżu skrzyżowania Khao Mai Kaew na autostradzie nr 331 (Sattahip – Nakhon Ratchasima). Jego martwe ciało odkryto w pobliżu wioski numer 1, w podokręgu Khao Mai Kaeo w Banglamung.

Incydent wyszedł na światło dzienne, gdy policja i lokalni mieszkańcy, którzy wcześniej zapewniali panu Amae żywność, wodę i pomoc, przygotowywali się do odesłania go z powrotem do rodzinnego miasta. Ku naszemu zaskoczeniu znaleźli go martwego. W okolicy, w której zmarł, około 500 metrów od wartowni policji Khao Mai Kaew, widoczne były plamy krwi i buty zmarłego.

Niestety nie było świadków wypadku, chociaż jeden z młodych mężczyzn zjechał z drogi, aby ominąć ciało, i wezwał policję. Policja dopuściła później tego mężczyznę do odpowiedzialności za zdarzenie, ponieważ w jego pojeździe nie stwierdzono żadnych uszkodzeń, które mogłyby powstać w wyniku zderzenia z człowiekiem.

Dwa dni przed tragicznym wydarzeniem (3 lipca 2024 r.) lokalny reporter Thanaphat Avala (znany również jako Pan Ek) i funkcjonariusze komisariatu Huai Yai odkryli, że Amae śpi w pobliżu domu wieśniaka. Powiedział, że z nieznanych powodów został porzucony przez przyjaciół w pobliżu międzynarodowego lotniska U-Tapao i zdecydował się przez dwa dni iść autostradą nr 331, zastanawiając się, jak wrócić do Chiang Rai.

Wyczerpany szukał schronienia w pawilonie, w którym oczekiwano na autobusy, przed wartownią policji Khao Mai Kaew.

Policja po sprawdzeniu jego dowodu osobistego potwierdziła, że ​​pan Amae jest osobą niepełnosprawną. Zabrali go do wartowni Khao Mai Kaew, aby zebrać informacje i skontaktować się z jego krewnymi. Pan Amae powiedział, że podróżował z przyjaciółmi do prowincji Rayong, ale został pozostawiony na lotnisku. Zdeterminowany, aby wrócić do domu, szedł pieszo, aż dotarł do skrzyżowania Khao Mai Kaew.

Niestety, do wypadku doszło 4 lipca 2024 roku około godziny 12:36. Materiał CCTV z pobliskiej kawiarni uchwycił ostatnie chwile pana Amae, gdy wchodził do sklepu, zanim znalazł miejsce do odpoczynku przy basenie za sklepem. Mało kto wiedział, że będzie to ostateczny obraz człowieka, który w życiu stanął już przed ogromnymi wyzwaniami.

Policja w dalszym ciągu próbuje ustalić, kto potrącił i zabił Amae, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/