Po spotkaniu ministerstwa w Tajlandii następuje reklasyfikacja konopi indyjskich jako nielegalnego narkotyku

Krajowy —

W dniu 5 lipca 2024 r. dr Surachoke Tangwiwat, Zastępca Stałego Sekretarza w Ministerstwie Zdrowia Publicznego, po posiedzeniu Komisji Kontroli Narkotyków, ujawniła publicznie projekt komunikatu Ministerstwa Zdrowia Publicznego klasyfikującego konopie indyjskie i konopie indyjskie jako nielegalne narkotyki ponad prawem.

Większość uczestników spotkania zgodziła się, że konopie indyjskie mają korzyści medyczne i badawcze, ale sprzeciwiła się ich rekreacyjnemu stosowaniu. Mniejszość wyraziła obawę, że zbyt rygorystyczne kontrole mogą spowodować trudności publiczne.

Projekt ogłoszenia dodaje konopie indyjskie i konopie, w szczególności kwiaty i ekstrakty o zawartości THC powyżej 0.2%, do wykazu narkotyków, z wyłączeniem gałęzi, łodyg, korzeni, liści i nasion.

Dr Surachoke oświadczyła, że ​​wyniki spotkania zostaną przekazane Ministrowi Zdrowia Publicznego Somsakowi Thepsuthinowi, a następnie w przyszłym tygodniu Radzie ds. Kontroli Narkotyków. W następstwie tego procesu ministerstwo zamierza wprowadzić rozporządzenie do 1 stycznia 2025 r.

Tego samego dnia sieć „Kształtowanie przyszłości tajskiej marihuany”, kierowana przez pana Prasitchai Nunuala, poinformowała o swoich działaniach opinię publiczną i sieci zajmujące się konopiami indyjskimi w całym kraju. Oczekiwali, że ten wynik będzie pierwszym krokiem do przeklasyfikowania konopi indyjskich jako nielegalnego narkotyku, zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Ministra Zdrowia Publicznego.

„Nie mamy innego sposobu na zwrócenie ludziom konopi indyjskich niż zmiana polityki. Przeklasyfikowanie konopi indyjskich jako narkotyku wynika wyłącznie z zarządzeń premiera Sretthy Thavisin skierowanych do ministra Somsaka Thepsuthina, a nie z jakiegokolwiek prawa, ze względów zdrowotnych lub naukowych, z korzyścią dla rzekomych konkretnych kapitalistów, a nie społeczeństwa, – powiedział Prasitchai.

„8 lipca jest dla nas kluczowy. Zjednoczmy się w celu zwrócenia ludziom konopi indyjskich. Dołączcie do nas licznie przed budynkiem rządu, aby walczyć o zwycięstwo” – dodał Prasitchai.

ML Rungkun Kitiyakorn wezwał użytkowników konopi indyjskich, przedsiębiorców i osoby dostrzegające wartość konopi indyjskich do zgromadzenia się 8 lipca, aby sprzeciwić się uchwałie Komisji ds. Kontroli Narkotyków.

„To nasza ostatnia walka, zanim przedstawią Radzie Kontroli Narkotyków uchwałę o przeklasyfikowaniu konopi indyjskich na narkotyk bez przepisów prawnych” – stwierdził ML Rungkun.

Sieć zajmie Aleję Ratchadamnoen w nocy 7 lipca, od Kwatery Głównej Armii do Biura ONZ, na 200-metrowym odcinku naprzeciwko Ministerstwa Turystyki i Sportu do stadionu bokserskiego Rajadamnern. Planują zostać na noc i 8 lipca maszerować do siedziby rządu.

Przeczytaj nasz najnowszy artykuł o doradcy Partii Bhumjaithai potwierdzającym zaangażowanie w korzyści płynące z konopi indyjskich i ostrzegającym przed pochopną zmianą klasyfikacji.

Przeczytaj o Ministrze Zdrowia Publicznego omawiającym reklasyfikację konopi indyjskich przy silnym poparciu społecznym.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.