Pięciu bywalców klubu uzyskało pozytywny wynik testu na obecność nielegalnych narkotyków podczas nalotu na klub nocny w Pattaya

Pattaya, Tajlandia-

W ramach niedawnej operacji wymierzonej w zażywanie nielegalnych narkotyków władze zatrzymały pięć osób w Club Panda, popularnym klubie nocnym zlokalizowanym przy Walking Street w południowej Pattaya.

Nalot, przeprowadzony przez ponad 200 funkcjonariuszy organów ścigania, na czele którego stał komendant policji miasta Pattaya, pułkownik Nawin Teerawit i dyrektor administracyjny Banglamung, pan Suradet Lasen, miał miejsce o 3:00 dzisiejszego ranka, 6 lipca 2024 r.

Zróżnicowany tłum, składający się z około 400 bywalców klubów z Tajlandii, Chin i zagranicy, został poddany testom na obecność narkotyków w moczu po tym, jak funkcjonariusze nakazali zatrzymanie muzyki i włączyli wszystkie światła w obiekcie.

Wyniki wykazały, że pięć niezidentyfikowanych osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność ketaminy – substancji zaklasyfikowanej jako narkotyk kategorii 2. Wśród zidentyfikowanych było trzech obywateli Tajlandii, jedna osoba transpłciowa i cudzoziemiec. Podejrzani zostali następnie zatrzymani na komisariacie policji miasta Pattaya.

Ten incydent uwydatnia ciągłe wysiłki organów ścigania na rzecz zwalczania działań związanych z narkotykami w życiu nocnym, podkreślając znaczenie utrzymania bezpieczeństwa publicznego i przestrzegania standardów prawnych.

Policja w Pattaya nie wyjaśniła od razu, czy kierownictwo klubu lub jego właściciele również zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za pozytywne wyniki testów na obecność narkotyków. Na miejscu jednak nie znaleziono narkotyków.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.