Miasto Pattaya wspiera wiejskich wolontariuszy zajmujących się ochroną zdrowia w zakresie szkoleń żywieniowych dla kobiet w ciąży i dzieci

Pattaya-

Podejmując aktywne wysiłki na rzecz poprawy zdrowia społeczności, miasto Pattaya przeprowadziło niedawno specjalistyczne szkolenie dla wiejskich wolontariuszy zajmujących się zdrowiem.

Szkolenie skupiało się na „Promocji żywienia kobiet w ciąży i dzieci w wieku 0–5 lat”, a głównym wykładowcą była pani Wipada Prompoonsuk, dietetyk operacyjny z Grupy Żywienia w szpitalu Banglamung.

**Dlaczego odżywianie ma znaczenie podczas ciąży i wczesnego dzieciństwa**

Ciąża to krytyczny okres, w którym komórki i tkanki ulegają szybkiemu rozwojowi. Tempo wzrostu płodu w czasie ciąży przewyższa tempo wzrostu płodu na innych etapach życia, co wymaga zwiększonego spożycia składników odżywczych. Prawidłowe odżywianie jest niezbędne zarówno dla zdrowia matki, jak i dobrego samopoczucia rozwijającego się dziecka. Kiedy przyszłe matki otrzymują zbilansowaną dietę bogatą w niezbędne składniki odżywcze, mają większe szanse na urodzenie zdrowych dzieci. I odwrotnie, nieodpowiednie lub nieprawidłowe wybory żywieniowe mogą prowadzić do anemii, przedwczesnego porodu, poronienia i innych powikłań.

**Rola wiejskich wolontariuszy zajmujących się zdrowiem**

Wiejscy wolontariusze ds. zdrowia odgrywają kluczową rolę w rozpowszechnianiu dokładnych informacji na temat zdrowia w swoich społecznościach. Edukując kobiety w ciąży i opiekunki małych dzieci, przyczyniają się do poprawy zdrowia zarówno matek, jak i niemowląt. Podczas sesji szkoleniowej podkreślono znaczenie prawidłowego odżywiania przed i po porodzie, mając na celu wyposażenie wolontariuszy w praktyczną wiedzę i strategie.

**Promowanie optymalnego wzrostu i rozwoju**

W szkoleniu kładziono nacisk na następujące kluczowe punkty:

1. **Diety bogate w składniki odżywcze:** Przyszłe matki powinny spożywać żywność bogatą w składniki odżywcze, aby wspierać własne zdrowie i rozwój płodu. Dobrze zbilansowana dieta zapewnia optymalny wzrost i minimalizuje ryzyko.

2. **Zapobieganie anemii:** Pokarmy bogate w żelazo są niezbędne, aby zapobiec anemii w czasie ciąży. Niedokrwistość może prowadzić do zmęczenia, osłabienia i powikłań zarówno dla matki, jak i dziecka.

3. **Unikanie zatrucia krwi:** Prawidłowe odżywianie zmniejsza ryzyko infekcji w czasie ciąży, korzystnie wpływając na zdrowie matki i płodu.

4. **Zapobieganie niskiej masie urodzeniowej:** Odpowiednie odżywianie przyczynia się do utrzymania prawidłowej masy urodzeniowej, która ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego rozwoju fizycznego, umysłowego i emocjonalnego dziecka.

**Jaśniejsza przyszłość**

Zapewniając wiejskim wolontariuszom ds. zdrowia dokładne informacje, miasto Pattaya dąży do stworzenia zdrowszej społeczności. Efekt ich wysiłków wykracza poza bezpośrednie zdrowie matek i niemowląt – przyczynia się do ogólnego rozwoju narodu. Kontynuując swoją kluczową pracę, wolontariusze odgrywają zasadniczą rolę w kształtowaniu lepszej przyszłości dla wszystkich.

*Uwaga: szkolenie odbyło się w sali konferencyjnej Thappraya w ratuszu Pattaya.*

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/