Policja w Pattayi aresztuje obywatela Rosji, który przekroczył granicę pobytu za używanie fałszywych euro

Pattaya —

8 lipca 2024 r. policja w Pattaya aresztowała obywatela Rosji za użycie fałszywego banknotu 500 euro do wymiany na bahty tajskie w kantorze w Pattaya.

Incydent wyszedł na światło dzienne po tym, jak pracownik kantoru powiadomił policję w Pattaya o Tajlandczyku próbującym 500 lipca wymienić fałszywy banknot 5 euro w budce przy Soi Pratumnak 8. Pracownik budki zorientował się, że notatka jest fałszywa i natychmiast powiadomił władze na komisariacie policji w Dongtan.

Policja udała się na miejsce i rozpoczęła poszukiwania Tajlandczyka. Szybko udało im się go wyśledzić i dotrzeć do hotelu przy Soi Pratumnak 5. Policja zidentyfikowała Tajlandczyka dopiero jako 41-letniego pana Hassphona i, co zaskakujące, okazało się, że mężczyzna pracuje w hotelu jako recepcjonista. Pan Hassphon przyznał się, że otrzymał fałszywy banknot od rosyjskiego gościa przebywającego w hotelu, ale stwierdził, że nie wiedział, że pieniądze są fałszywe, i stanowczo zaprzeczył, jakoby był wspólnikiem gościa.

Pan Hassphon twierdził, że rosyjski gość, który codziennie przebywał w hotelu, kumulował zaległe opłaty za pokój przez ponad trzy tygodnie. Poproszony o płatność, gość w końcu wręczył panu Hassphonowi banknot 500 euro w celu wymiany na tajskie pieniądze na pokrycie opłat za pokój. Następnie pan Hassphon wymienił euro w kantorze, nie zdając sobie sprawy, że pieniądze są fałszywe i że on również może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

38-letnia pani Kornpassorn, kierownik kantoru wymiany walut, ujawniła, że ​​jej pracownicy początkowo nie sprawdzili dokładnie pieniędzy, ponieważ pan Hassphon był Tajlandczykiem. Za wymianę pan Hassphon otrzymał 19,012 XNUMX bahtów.

Następnie policja w Pattayi udała się do pokoju hotelowego rosyjskiego gościa, zidentyfikowanego jako 29-letni Abdulhakim Khasanov. Po przeszukaniu pokoju policja odkryła 5 kolejnych fałszywych banknotów 500 euro i 80 fałszywych banknotów 50 euro o łącznej wartości 6,500 euro, czyli około 253,500 XNUMX tajlandzkich banknotów. baht. Pan Khasanov również przekroczył okres ważności wizy, chociaż organy ścigania nie podały informacji o liczbie dni, w przypadku których przekroczono okres pobytu.

Podczas przesłuchania pan Khasanov podobno przyznał się do posiadania fałszywych pieniędzy.

Pan Khasanov i pan Hassphon zostali zabrani do Urzędu Imigracyjnego w Chonburi, gdzie pan Khasanov został oskarżony o przekroczenie terminu ważności wizy i posiadanie fałszywej waluty obcej. Policja w Pattaya bada obecnie, czy pan Hassphon był zamieszany w plan obcokrajowca, czy też cudzoziemiec go po prostu oszukał.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.