Tajlandia poprawia ranking w indeksie podróży muzułmańskich i planuje uczynić z Tajlandii węzeł podróży halal

Krajowy —

Według Chai Watcharong, rzecznika biura premiera Tajlandii, Tajlandia zajmuje 32. miejsce wśród popularnych kierunków podróży muzułmańskich w rankingu Mastercard-Crescent Rating Global Muslim Travel Index (GMTI) 2024.

Chai stwierdził, że Tajlandia zajmuje również 5. miejsce wśród krajów niemuzułmańskich (nienależących do OIC), a premier Srettha Thavisin wykorzystuje to osiągnięcie, przyspieszając plany organizacji wydarzeń i działań mających na celu przyciągnięcie większej liczby muzułmańskich turystów.

Chai powiedział, że celem pana Srettha jest uczynienie Tajlandii ośrodkiem przemysłu halal we wszystkich wymiarach, w tym żywności, turystyki, mody i miękkiej siły. Pan Srettha jest usatysfakcjonowany rankingiem GMTI i polecił odpowiednim agencjom organizację większej liczby wydarzeń turystycznych skierowanych na rynek muzułmański.

Chai dodał, że oczekuje się, że muzułmański rynek turystyczny znacznie wzrośnie w 2024 r. i będzie liczył około 168 milionów muzułmańskich podróżnych na całym świecie, co oznacza wzrost o 5% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii Covid-19.

Powiedział, że Tajlandia jest uważana za piękny kraj i pioniera w branży żywności i produktów halal. Ponieważ w kraju istnieją już zróżnicowane społeczności muzułmańskie, zapewnia on turystom muzułmańskim przyjazne środowisko, powiedział Chai.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na Tips@ThePattayanews.com

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.