Wicepremier Tajlandii Anutin Charnvirakul kwestionuje prawne skutki reklasyfikacji konopi indyjskich i wzywa do wyjaśnień

Krajowy —

6 lipca 2024 r. wicepremier Tajlandii Anutin Charnvirakul odpowiedział na propozycję Rady ds. Kontroli Narkotyków dotyczącą przeklasyfikowania konopi indyjskich i konopi jako narkotyków.

Anutin potwierdził stanowisko Partii Bhumjaithai, że konopi indyjskich należy używać do celów medycznych i ekonomicznych, a nie do celów rekreacyjnych. Anutin zakwestionował uzasadnienie tej reklasyfikacji w związku z powrotem do poprzedniego statusu ustalonego przez ten sam zarząd w czasie jego kadencji na stanowisku Ministra Zdrowia Publicznego.

Przeczytaj nasz najnowszy artykuł o doradcy Partii Bhumjaithai potwierdzającym zaangażowanie w korzyści płynące z konopi indyjskich i ostrzegającym przed pochopną zmianą klasyfikacji.

Anutin wyraził obawy dotyczące konsekwencji prawnych dla hodowców konopi indyjskich na poziomie społeczności i zakwestionował, w jaki sposób rząd Tajlandii rozwiąże kwestię tysięcy osób zwolnionych w 2022 r. za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi.

Podkreślił, że obecne Ministerstwo Zdrowia Publicznego Somsak Thepsuthin musi znaleźć rozwiązania dla osób dotkniętych tą decyzją i wezwał Radę ds. Kontroli Narkotyków do wyjaśnienia powodów zmiany klasyfikacji kwiatów i pąków konopi indyjskich na narkotyki.

Ponadto skrytykował brak kompleksowych przepisów dotyczących konopi indyjskich, ostrzegając, że przyszli ministrowie zdrowia mogą z łatwością zmienić politykę dotyczącą konopi indyjskich, co doprowadzi do ciągłego zamieszania. Pomimo szacunku dla podejścia nowego ministra Anutin utrzymywał, że partia Bhumjaithai stanowczo unika niepokojów społecznych i jest gotowa współpracować, jeśli będą ku temu uzasadnione powody.

Poprzednio, sieć „Kształtowanie przyszłości tajskiej marihuany”, kierowana przez pana Prasitchai Nunuala i ML Rungkuna Kitiyakorna, wezwała do ogólnokrajowych protestów przeciwko zmianie klasyfikacji.

Planują zająć aleję Ratchadamnoen w nocy 7 lipca i maszerować pod gmach rządu 8 lipca, wzywając społeczeństwo do masowego przyłączenia się do walki o zwrot marihuany dla obywateli.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.