Seryjny złodziej w Pattaya natychmiast ponownie aresztowany pięć minut po wyjściu z więzienia

Oplus_0

Pattaya —

21-letni Tajlandczyk z prowincji Udon Thani został ponownie aresztowany zaledwie pięć minut po wyjściu z więzienia za kradzież pieniędzy ze skrzynek na datki w różnych miejscach prowincji Chonburi.

Podejrzany, pan Saharat Sananthai, znany również jako Kim, został zatrzymany przez policję Banglamung, gdy 6 lipca 2024 r. opuszczał centralne więzienie Min Buri w Bangkoku. Właśnie zakończył odbywanie kary za wcześniejszy wyrok skazujący za kradzież.

Według policji pan Saharat był podejrzany o popełnienie serii kradzieży od 13 maja 2024 r., kiedy to przebrał się za urzędnika znanej fundacji charytatywnej, aby uzyskać dostęp do skrzynek na datki w różnych lokalizacjach, w tym w szpitalach, sklepach centra handlowe, hotele i lotniska w Chonburi. Używał fałszywych dokumentów, aby oszukać personel, a następnie otwierał skrzynki i kradnął pieniądze.

Według doniesień w jednym przypadku pan Saharat ukradł ponad 40,000 100,000 bahtów ze skrzynki na datki w miejscowym szpitalu. Policja uważa, że ​​ze wszystkich skrzynek na datki ukradł około XNUMX XNUMX bahtów.

Przed wczorajszym aresztowaniem odkryto, że pan Saharat był więziony przez dwa miesiące w Bangkoku pod odrębnym zarzutem kradzieży. W związku z tym policja Banglamung zwróciła się do Sądu Prowincji Pattaya o wydanie nakazu aresztowania. Następnie czekali na pana Saharata w więzieniu, a gdy tylko został zwolniony, natychmiast go aresztowali i zabrali na komisariat policji w Banglamung, aby postawiono mu nowe zarzuty.

Policja stwierdziła, że ​​pan Saharat jest recydywistą, przebywającym w zakładach poprawczych i zakładach karnych dla nieletnich od 15 roku życia, zawsze pod zarzutem kradzieży. Twierdził, że ponownie zwrócił się w stronę przestępstwa, ponieważ po śmierci rodziców nie mógł znaleźć pracy.

Panu Saharatowi postawiono zarzuty kradzieży i fałszowania dokumentów. Policja ostrzega również społeczeństwo, aby zachować ostrożność wobec podobnych oszustw i zgłaszać władzom wszelkie podejrzane działania.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2024 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.