Premier Tajlandii Srettha Thavisin zobowiązuje się do podniesienia tajlandzkich lotnisk do standardów międzynarodowych

Krajowy —

7 lipca 2024 r. rzecznik rządu Tajlandii Chai Watcharong ogłosił, że premier Tajlandii Srettha Thavisin dokłada wszelkich starań, aby tajlandzkie lotniska spełniały międzynarodowe standardy.

Celem jest podniesienie standardów usług i bezpieczeństwa lotniczego do poziomu międzynarodowego, dzięki czemu tajski przemysł lotniczy stanie się regionalnym węzłem lotniczym.

Wicepremier i minister transportu Suriya Juangroongruangkit przewodzi wysiłkom mającym na celu spełnienie standardów Federalnej Administracji Lotniczej (FAA) Stanów Zjednoczonych, zwiększenie bezpieczeństwa lotniczego i rozszerzenie tras lotów do USA i innych krajów.

Celem Suriya jest pozycjonowanie Tajlandii jako regionalnego centrum lotniczego. Port lotniczy Suvarnabhumi znalazł się wśród 58 najlepszych lotnisk na świecie w roku 2024, awansując z 68. w roku 2023. Port lotniczy Don Mueang znajduje się wśród 10 najlepszych terminali tanich linii lotniczych na świecie.

Ponadto lotnisko Suvarnabhumi jest w fazie rozbudowy, aby dodać 81,000 2024 metrów kwadratowych przestrzeni dla pasażerów, a trzeci pas startowy ma zostać otwarty we wrześniu 94 r., co zwiększy przepustowość lotów do 68 lotów na godzinę z XNUMX.

Do 2029 r. tajlandzkie lotniska chcą znaleźć się w pierwszej dwudziestce światowych portów lotniczych, obsługując 20 milionów pasażerów i 170 milion lotów rocznie. Do 1 r. celem jest 2034 mln pasażerów i 210 mln lotów rocznie.

Od października 2023 r. do maja 2024 r. tajskie lotniska obsłużyły 81.05 mln pasażerów, odbudowując 83.4% ruchu w porównaniu z 2019 r., przed pandemią Covid-19.

Według rzecznika rządu Tajlandii, liczba ta obejmuje 48.95 mln pasażerów międzynarodowych i 32.09 mln pasażerów krajowych, obsługujących ogółem 490,970 80.9 lotów, co oznacza wzrost o 2019% w porównaniu z XNUMX r.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.