W wypadku śmiertelnym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Phichit zginęło pięć osób, dwie zostały ranne

Phichit —

6 lipca 15 r. o godzinie 8:2024 policja Mueang Phichit otrzymała zgłoszenie o śmiertelnym wypadku, w którym pociąg Bangkok–Phitsanulok zderzył się z pickupem przewożącym siedem osób w Mueang Phichit w Phichit. W wyniku zderzenia zginęło pięć osób, a dwie zostały ciężko ranne.

Ratownicy z Mueang Phichit i innych odpowiednich agencji przybyli na miejsce i stwierdzili, że pickup jest poważnie uszkodzony. Pociąg nr 201 jechał do Phitsanulok, kiedy zderzył się z pickupem jadącym pomiędzy stacjami kolejowymi Phichit i Ban Tha Lo. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, na którym nie było szlabanów i sygnalizacji.

Wstępne doniesienia potwierdziły, że pięć osób, w tym 14-latek, nie żyje, a dwie inne odniosły poważne obrażenia. Później doniesiono, że ofiary wybierały się na pogrzeb swoich krewnych w miejscowej świątyni.

Funkcjonariusze kolei, pan Phinit Waichotkarn i pan Nares Mandee, oświadczyli, że pociąg nr 201 jechał z Bangkoku do Phitsanulok. Na miejscu wypadku nie było żadnego systemu barier, a ciężarówka przejechała przez tory z niebezpiecznie małej odległości.

Funkcjonariusze kolei podobno włączyli syrenę, aby ostrzec pickupa, ale było już za późno i pociąg zderzył się z ciężarówką, powodując tragiczny wypadek.

Władze zataiły nazwiska ofiar.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.