Dowódca tajlandzkiej policji morskiej przeniesiony w związku ze skandalem związanym z przemytem paliw obejmującym 330,000 XNUMX litrów

Krajowy —

W dniu 8 lipca 2024 r. Pol. Gen. Kraiboon Suadsong, Generalny Inspektor Policji i dyrektor ds. zwalczania przestępstw paliwowych, ogłosił przeniesienie Pol. gen. dywizji Prutthiphong Nuchanart, dowódca policji morskiej, do pomocy w Centralnym Biurze Śledczym (CIB) w celu usunięcia go z poprzedniego stanowiska.

Pol. Gen. Kraiboon wyjaśnił, że przeniesienie zostało zlecone przez komisarza CIB. Podkreślił, że jako Komendant Policji Morskiej Pol. Generał dywizji Prutthiphong musi wziąć na siebie odpowiedzialność za wszelkie zdarzenia, które mają miejsce pod jego dowództwem. Stwierdził, że działanie to jest konieczne i właściwe.

Przeczytaj o poważnym incydencie, podczas którego 330,000 XNUMX litrów przemycanych cystern z paliwem, które zniknęły z nabrzeża policji morskiej w Sattahip, zostało odholowanych z powrotem do Tajlandii.

W związku z toczącym się śledztwem Pol. Gen. Kraiboon zapewnił, że cała zaangażowana siatka zostanie zdemaskowana i że aresztuje wszystkich zamieszanych w tę sprawę. Zobowiązał się do zakończenia sprawy w ciągu tego roku.

Zapytany o nakaz aresztowania „Sia Joe”, który uciekł do sąsiedniego kraju, Pol. Gen. Kraiboon wyjaśnił, że nakaz obejmuje całą sprawę. „Każda osoba zamieszana w zbrodnie otrzyma nakaz aresztowania. To, czy Sia Joe posiada podwójne obywatelstwo, nie ma znaczenia; stanie przed sądem. To, czy uda nam się go dokonać ekstradycji, to inna sprawa, ale z pewnością wydany zostanie nakaz aresztowania”.

W odpowiedzi na pytanie, czy pełniący obowiązki komendanta policji morskiej zostanie poinformowany o nowej polityce, Pol. Gen. Kraiboon potwierdził, że odprawa odbyła się już rano (8 lipca). Podkreślił, jak ważne jest zapewnienie nowemu dowódcy czasu na zaplanowanie i wskazał, że jego niewykonanie będzie skutkować kolejnymi zastępstwami, ponieważ policja dysponuje dużą liczbą funkcjonariuszy.

Odnosząc się do zaangażowania urzędników państwowych w sprawę, Pol. Gen. Kraiboon poprosił o cierpliwość, zapewniając, że wszyscy zamieszani w tę sytuację zostaną rozprawieni. Przyznał, że tempo działań przeciwko tym urzędnikom jest postrzegane jako powolne, ale zauważył, że dowódca policji morskiej został już zmieniony.

Pol. Gen. Kraiboon podkreślił potrzebę uczciwości, dokładności i przejrzystości podczas przeglądu szczegółów w celu ustalenia, czy doszło do zaniedbania.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.