Tajlandia w rankingu szóstego najlepszego kraju na świecie dla emigrantów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Firma InterNations opublikowała swój roczny raport, w którym Tajlandia znajduje się na szóstym miejscu na świecie pod względem liczby ekspatriantów, utrzymując swoją pozycję z poprzedniego roku. Ankieta, która w lutym zebrała odpowiedzi od ponad 12,500 53 emigrantów, ocenia XNUMX kraje na podstawie wielu wskaźników, w tym jakości życia, łatwości osiedlania się, pracy za granicą, finansów osobistych i „niezbędnych rzeczy dla ekspatriantów”, takich jak mieszkanie, administracja, język i cyfrowe życie.

Panama prowadzi w rankingach jako najpopularniejszy kierunek podróży ekspatów, a 82% respondentów wyraziło wysokie zadowolenie ze swojego życia w tym kraju, przede wszystkim ze względu na korzyści finansowe, perspektywy emerytalne i lepszą jakość życia. Na drugim i trzecim miejscu plasują się odpowiednio Meksyk i Indonezja. Indonezja w zeszłym roku przeskoczyła z 13. miejsca, chwalona za niskie koszty utrzymania, gościnność mieszkańców i zrównoważone środowisko pracy i życia prywatnego.

Pierwszą szóstkę uzupełniają Hiszpania, Kolumbia i Tajlandia. Z kolei w pierwszej dziesiątce krajów znajduje się Kuwejt, który znajduje się na ostatnim miejscu, a za nimi plasują się Turkiye, Finlandia, Niemcy, Kanada, Norwegia, Włochy, Malta, Irlandia i Wielka Brytania, a wszystkie one stoją przed różnymi wyzwaniami pogarszającymi doświadczenia ekspatów.

Raport zapewnia kompleksowe spojrzenie na życie emigrantów na całym świecie, badając różne elementy wpływające na ich szczęście i ogólne doświadczenia życia za granicą.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.