Bohaterska 82-letnia kobieta w Sattahip wykonuje reanimację elektrykowi, aby uratować go przed porażeniem prądem

Sattahip —

82-letnia Tajka z Sattahip stała się bohaterką mediów społecznościowych po tym, jak za pomocą liny wyciągnęła elektryka w bezpieczne miejsce przed potencjalnym porażeniem prądem elektrycznym i przeprowadziła resuscytację krążeniowo-oddechową, co uratowało mu życie.

Do zdarzenia wirusowego doszło 8 lipca 2024 r. w domu w podokręgu Plu Ta Luang w dystrykcie Sattahip w prowincji Chonburi. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o elektryku, który doznał porażenia prądem elektrycznym, i natychmiast udały się na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali 61-letniego elektryka Somsaka leżącego na drewnianym stole przed domem. Chociaż mężczyzna był nadal przytomny i zdolny do komunikowania się, po szoku wydawał się słaby.

Pan Somsak wyjaśnił, że wspiął się na dach za pomocą drabiny, aby naprawić uszkodzoną linię elektryczną. Jednak przypadkowo dotknął metalowej rynny, z której wyciekał prąd, co spowodowało u niego szok i unieruchomienie.

Na szczęście właścicielka domu, pani Sa-ngiem Keuk-kong (82 l.), była świadkiem zdarzenia i rzuciła się na pomoc. Złapała linę, owinęła ją wokół prawej kostki pana Somsaka i ściągnęła go z drabiny, uwalniając go od porażenia prądem. Pan Somsak upadł na ziemię i całkowicie stracił przytomność. Bez wahania pani Sa-ngiem przeprowadziła reanimację pana Somsaka i skutecznie przywróciła go do życia.

Całe zdarzenie zostało uchwycone na domowej kamerze monitoringu, na której widać, jak pani Sa-ngiem sprawnie przeprowadza resuscytację krążeniowo-oddechową wobec pana Somsaka. 82-letnia bohaterka również nie dotknęła bezpośrednio pana Somsaka, zamiast tego użyła szlafroka, wiedząc, że ona również może doznać szoku.

Pani Sa-ngiem powiedziała później lokalnym mediom, że zatrudniła pana Somsaka do naprawy uszkodzonej linii elektrycznej w jej domu. Powiedziała, że ​​nauczyła się resuscytacji krążeniowo-oddechowej z filmu na YouTube na swoim telefonie.

Historia pani Sa-ngiem stała się popularna w tajskich mediach społecznościowych, a wiele osób chwaliło jej odwagę i bystrość myślenia pomimo jej wieku.


-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Zapisz się!
Celuj w Tanakorna
Lokalny tłumacz wiadomości w The Pattaya News. Aim to dwudziestoczterolatek mieszkający obecnie w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniami na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością. Wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.