Pattaya, Tajlandia – Stowarzyszenie Biznesu i Turystyki Pattaya Chonburi (PCBTA), kierowane przez jego prezesa, pana Boon-anana Pattanasina, było gospodarzem seminarium zatytułowanego „Zmiana słowa „nielegalne” na „tanie” na rzecz zrównoważonego rozwoju” w hotelu Shambala w Pattaya. Wydarzenie miało na celu przedstawienie przedsiębiorcom nowych perspektyw skutecznego zarządzania zagraniczną siłą roboczą.
W seminarium udział wzięli znakomici prelegenci, w tym pan Wibun Chim, zastępca Attacke ds. pracy z Ambasady Królestwa Kambodży w Tajlandii; Pol. Podpułkownik Thipphamani Thongkerd, zastępca inspektora ds. imigracji, prowincja Chonburi; Pan Phuwakon Tosingkhon, urzędnik ds. zatrudnienia w prowincji Chonburi; oraz pani Suwimol Tuangwuttikun, zastępca dyrektora Izby Handlowej Chonburi. Eksperci ci podzielili się cennymi spostrzeżeniami z przedsiębiorcami z Pattaya i pobliskich obszarów.
Rozwiązanie problemu niedoborów siły roboczej w sektorze turystyki
PCBTA we współpracy z Izbą Handlową Chonburi i Ambasadą Kambodży zorganizowała to seminarium, aby zająć się palącym problemem niedoborów siły roboczej w prywatnym sektorze przedsiębiorstw, szczególnie w turystyce. Wydarzenie miało na celu wyposażenie przedsiębiorców i kadry kierowniczej w wiedzę na temat skutecznego zarządzania pracą zagraniczną, obejmującą aspekty prawne, procesy zatrudnienia i praktyki zrównoważonego rozwoju.
Spostrzeżenia kluczowych mówców
Pan Phuwakon Tosingkhon podkreślił czynniki gospodarcze przyciągające zagraniczną siłę roboczą do prowincji Chonburi. Podkreślił, że kwitnąca gospodarka i potencjał turystyczny Chonburi sprawiają, że jest to główny kierunek podróży zagranicznych pracowników. Zwrócił jednak także uwagę na wyzwania, jakie stwarzają nielegalni pośrednicy w pracy, którzy podważają system legalnego zatrudnienia.
Zapotrzebowanie na legalnych pracowników zagranicznych
Prowincja Chonburi potrzebuje obecnie ponad 100,000 24 pracowników zagranicznych w różnych sektorach, w tym w przemyśle, nieruchomościach i turystyce, aby zaradzić niedoborom na rynku pracy. Urząd Pracy Ministerstwa Pracy utworzył całodobową platformę rejestracji pracowników cudzoziemskich, której celem jest ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej i zapewnienie legalnych praktyk zatrudnienia.
Seminarium podkreśliło znaczenie przejścia od nielegalnego do legalnego zatrudnienia zagranicznej siły roboczej, promowania zrównoważonego rozwoju biznesu i zgodności z prawem pracy.