Cobra Gold i prawie 6000 amerykańskich żołnierzy przybędą w rejonie Pattaya 13-23 lutego

Ceremonia zamknięcia Cobra Gold 2017

BANGKOK, 28 stycznia — Coroczne międzynarodowe ćwiczenia wojskowe o nazwie Cobra Gold odbędą się w przyszłym miesiącu we wschodnim regionie Tajlandii, poinformował w niedzielę 28 stycznia w mediach oficer marynarki tajskiej.

Tajlandia, Stany Zjednoczone i kilka innych krajów azjatyckich dołączą do corocznych ćwiczeń wojskowych w dniach 13-23 lutego we wschodnich prowincjach Tajlandii, w tym w bazie morskiej Sattahip w Chonburi, w bazie lotniczej U-tapao w Rayong, Chachoengsao i Chanthaburi , powiedział oficer marynarki pod warunkiem zachowania anonimowości.

Powiedział, że personel wojskowy z kilkudziesięciu krajów będzie uczestniczyć lub obserwować Cobra Gold 2018, który będzie obejmował przede wszystkim ćwiczenia dowodzenia i szkolenia w terenie oraz pomoc humanitarną i pomoc w przypadku katastrof.

Cobra Gold, po raz pierwszy zorganizowana w 1982 roku, jest uważana za największe ćwiczenie wojskowe w regionie Azji i Pacyfiku.

Pattaya News rozmawiał z urzędnikiem wojskowym USA, który pod warunkiem zachowania anonimowości oświadczył, że żołnierze będą mieli wolność, jednak będzie to podlegać ścisłym ograniczeniom i skupi się na odwiedzaniu lokalnych działań humanitarnych, świątyń i niektórych zajęć rekreacyjnych, takich jak lokalne restauracje i parki wodne oraz będzie ograniczona do niewielkiej liczby dni, ponieważ żołnierze będą zajęci przede wszystkim ćwiczeniami dowodzenia. Podczas ćwiczeń będą obowiązywać cisła godzina policyjna.

Wojsko wcześniej poinformowało media, że ​​w sumie siedem krajów weźmie udział w pełnych ćwiczeniach wojskowych. Są to Stany Zjednoczone, Tajlandia, Singapur, Korea Południowa, Indonezja, Japonia i Malezja.

Dodatkowo dziesięć krajów przyłączy się jako obserwatorzy – Brunei, Laos, Kambodża, Birma, Wietnam, Niemcy, Pakistan, Sri Lanka, Brazylia i Szwecja.

Tajlandia zapewni 5,600 pracowników, podczas gdy 5,800 będzie pochodzić z USA, 200 z Korei Południowej, 146 z Japonii, 68 z Indonezji, 50 z Singapuru i 44 z Chin i Indii.

 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/