Przypomnienie: od dzisiaj, 1 lutego, rozpoczyna się egzekwowanie zakazu palenia na plaży w Pattaya.

Od dzisiaj, w czwartek 1 lutego, zaczyna obowiązywać zakaz palenia i egzekwowanie kar finansowych w Pattaya Beach.

Wcześniej burmistrz Anan Charoenchasri poprowadził 19 stycznia na plaży Jomtien imprezę mającą na celu rzucenie palenia, w której uczestniczyli urzędnicy z Departamentu Kontroli Chorób, przedstawiciele policji w Pattaya oraz Biuro Zarządzania Zasobami Morskimi i Przybrzeżnymi 2, aby zachwalać rozpoczęcie egzekwowania zakazu od 1 lutego weszło w życie w zeszłym roku.

Pracownicy miejscy oferowali bezpłatne badania lekarskie, a prelegenci udzielali wskazówek, jak zerwać z nałogiem. Inni przemawiali do dużej publiczności na temat zagrożeń dla zdrowia wynikających z palenia i biernego palenia, a także wpływu niedopałków papierosów na środowisko.
Wydarzenie zakończyło się zajęciami jogi, podczas których urzędnicy publiczni poprowadzili sprzątanie plaży, podczas którego, jak twierdzili, zebrali ponad 50,000 XNUMX wyrzuconych niedopałków.

Burmistrz upoważnił do wdrożenia zakazu biuro ds. zasobów morskich i przybrzeżnych. Jednak policja i urzędnicy miejscy również będą egzekwować ten zakaz i mogą surowo ukarać grzywną lub aresztować palaczy zapalających poza wyznaczonymi miejscami.

Biuro burmistrza w dalszym ciągu zapewnia społeczeństwu edukację na temat okresu egzekwowania prawa, który rozpocznie się dzisiaj, i chce przypomnieć zarówno turystom, obywatelom Tajlandii, jak i obcokrajowcom, że egzekwowanie prawa rozpocznie się dzisiaj. Obecnie na plażach Dongtan i Jomtien wyznaczono wiele wyznaczonych miejsc dla palących, w których egzekwowanie przepisów nie będzie odbywać się w oddaleniu od głównej plaży. Władze stwierdziły, że w najbliższej przyszłości trafią one na plażę Pattaya.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/