Pattaya City usuwa 100 ton odpadów medycznych z Khao Maikaew

Zdjęcie garażu odpadów medycznych.

Urzędnicy miasta Pattaya rozpoczęli usuwanie ponad 100 ton niebezpiecznych odpadów medycznych, które wywołały protesty mieszkańców Khao Maikaew po tym, jak stwierdzono, że zostały tam wyrzucone bez ich wiedzy.

Wykonawca miejski Nightingale Health Care Ltd. 26 stycznia spryskał odpady medyczne środkami dezynfekującymi i dezodorantami – w tym zużytymi strzykawkami, zabrudzonymi chusteczkami i zakrwawionymi bandażami – i rozpoczął ich ładowanie na specjalną ciężarówkę z kontrolowaną temperaturą w celu spalenia w prowincji Nakhon Sawan.

Ciężarówka może przewozić siedem ton odpadów podczas każdej podróży, a według urzędników miasta Pattaya cała operacja miała zająć 20 dni.

Operacja rozpoczęła się dwa dni po tym, jak sąsiedzi z wioski Moo 4 zbuntowali się w proteście, twierdząc, że odpady zakaźne nie mogą być tam wyrzucane i że gromadzą się zamiast być wywożone.

Burmistrz Jamnien Kitipakul i szef obrony Banglamung Prapan Pratumchompu eskortowali kontyngent żołnierzy, aby sprawdzić miejsce 24 stycznia.

Mieszkańcy Moo 4 powiedzieli, że prywatny wykonawca wcześniej wywoził odpady do spalenia w innym miejscu, ale umowa najwyraźniej wygasła, co spowodowało spiętrzenie. Lokalni mieszkańcy wysłali pismo z żądaniem informacji, kto zezwolił na składowanie odpadów medycznych na ich podwórkach.

Jamnien powiedział, że ludzie obawiali się, że mogą zarazić się chorobami z zakaźnych odpadów.

Odpowiadając na powstanie, urzędnicy Pattaya wysłali zespół medyczny, aby zaoferował sąsiadom bezpłatne kontrole zdrowotne. Zespół poinformował, że wypełnione zarazkami śmieci nie wpłynęły negatywnie na zdrowie nikogo.

To nie było pocieszeniem dla członka Rady Dystryktu Khao Maikaew, Banchar U-Dong, który był oburzony nie tylko niezatwierdzonym wysypiskiem, ale także długością czasu, jaki Pattaya potrzebował, aby go usunąć. Powiedział, że miasto ma dość pieniędzy, aby używać więcej niż jednej ciężarówki dziennie, a ciągnięcie jej do Nakhon Sawan to strata czasu, ponieważ spalarnie są bliżej.

Powiedział, że rada będzie głosować nad środkiem zakazującym usuwania odpadów medycznych w podokręgu.

My tutaj w The Pattaya News stwierdzamy również, że regularne śmieci gromadziły się przez kilka dni w poprzednim tygodniu i pisaliśmy o tym wcześniej. Mamy nadzieję, że umowy śmieciowe zostaną rozwiązane w odpowiednim czasie.

ŹRÓDŁOCodzienna poczta w Pattaya
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/