Pattaya City dodaje dodatkowe ciężarówki, aby przyspieszyć usuwanie odpadów medycznych

Ciężarówki usuwające odpady medyczne

Pattaya-

Pattaya zwiększyła liczbę ciężarówek wywożących odpady medyczne z spornego wysypiska w Khao Maikaew, próbując uspokoić wrzawę wśród sąsiadów. O tym również informowaliśmy wcześniej ( https://thepattayanews.com/2018/02/02/pattaya-city-removing-100-tons-medical-waste-khao-maikaew/ )

Natawut Burarak, kierownik Miss Nightingale Health Care, która została wynajęta przez miasto do usunięcia 120 ton niebezpiecznych odpadów, powiedziała, że ​​operacja rozpoczęła się od jednej ciężarówki, która codziennie przewoziła sześć ton śmieci do Nakhon Sawan.
Mieszkańcy Khao Maikaew, oburzeni złamaniem przez Pattayę umowy, zgodnie z którą nigdy nie składują na swoich podwórkach więcej niż 100 ton odpadów medycznych, argumentowali, że miasto powinno jak najszybciej pozbyć się strzykawek, zabrudzonych bandaży i innych zainfekowanych śmieci.

W odpowiedzi wykonawca dodał więcej pojazdów po tym, jak Pattaya zwiększył opłatę, którą płaciła z 11 bahtów za kilogram do 16 bahtów za kilogram. Rachunek miasta za posprzątanie bałaganu w Khao Maikaew wzrósł teraz do niebotycznych 6.4 miliona bahtów. Nie obejmuje to opłaty za spalenie hazmatu w spalarni Nakhon Sawan.

Po trzech dniach intensywnego transportu firma usunęła 40 ton odpadów. Całe zaległości miały zostać usunięte przed 15 lutego, jednak na dzień 17 lutego 2018 r. odpady medyczne nadal nie zostały całkowicie usunięte.

Zainteresowanie mediów zrzutem odpadów medycznych skłoniło również władze do bliższego przyjrzenia się spalarni Nakhon Sawan.
Urzędnicy ds. ochrony środowiska powołali się na firmę odpowiedzialną za spalarnię za niespełnienie norm prawnych, mimo że działa ona już od prawie siedmiu lat. Urzędnicy spalarni zobowiązali się pozbyć wszystkich medycznych odpadów Pattayi, zanim zajmą się większymi problemami.

My tutaj, w The Pattaya News, będziemy nadal informować Cię o tej historii.

 

ŹRÓDŁODaily Mail
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/