Tajlandia obchodzi dziś Narodowy Dzień Słonia, 13 marca 2018 r

PATTAYA — Słonie ucztowały na owocach i zostały stworzone do odtwarzania historycznych bitew w całym kraju, podczas gdy kraj świętuje narodowe zwierzę w Tajski Dzień Słonia.

Wtorkowe imprezy odbywały się w całym kraju. W prowincji Chonburi osiemdziesiąt siedem słoni zabrano do Tropikalnego Ogrodu Botanicznego Nong Nooch, gdzie „zasłużyły” dziewięciu mnichom z Wat Samakkhi Banphot.

„Każdego roku organizujemy duże wydarzenie, aby zachęcić ludzi do ochrony tajskich słoni i sprawić, by Tajowie i obcokrajowcy pokochali i nawiązali więź ze słoniami, zanim wyginą” – powiedział we wtorek Kampol Tansajja, dyrektor parku.

Pachydermy będą paradować po parku, zanim będą ucztować na tym, co według menedżerów parku jest największym na świecie bufetem owocowym dla słoni.

Jeden cielę o imieniu Pang Fa Jaem, który został ranny w pułapce myśliwskiej w prowincji Chanthaburi i przygarnięty przez park, również został sprowadzony do udziału.

Surin

Urzędnicy rządowi, kornaki i mistycy, prowadzeni przez urzędnika prowincji Kitimet Rungthanikiat, modlili się do świątyni Pa Kam, gdzie lokalni kornadzy cenią sznur z bawolej skóry za rzekome mistyczne moce nad słoniami.

Dziewięć słoni wzięło udział w ceremonii, w której zasłużyły się 19 mnichom. Od 10 rano 50 słoni i setki wykonawców rozpoczęło występ na cześć święta, odtwarzając historyczne bitwy.

Sto słoni z miejscowego ośrodka rehabilitacyjnego miało zostać nakarmionych na stole bufetowym o długości 200 metrów, pokrytym arbuzami, ananasami, bananami i jicamą.

Tajski Dzień Słonia to święto państwowe, które przypada 13 marca. Słonie, narodowe zwierzę, od dawna są ściśle związane z tajlandzką kulturą i historią, gdzie legenda mówi, że dawni królowie jeździli na nich do bitwy.

ŹRÓDŁOKhao Sod angielski
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/