Aktualizacja: Urzędnicy teraz przyjmują i nakładają grzywny na niezarejestrowane tablice do rzutek

Pattaya-

Wcześniej pisaliśmy o urzędnikach w Pattaya biorących tablice do rzutek od lokalnych firm i stwierdzających, że wszystkie firmy potrzebują pozwolenia, które jest bezpłatne, aby mieć rzutki w swojej działalności. Jeśli nie uzyskają tego zezwolenia, które jest już dostępne, grozi im pozbawienie ich zarządu i grzywna. Początkowo uważano, że jest to egzekwowanie tylko w Pattaya, ale teraz wyjaśniliśmy, że dotyczy to całego kraju.

 

Krajowe stowarzyszenie rzutek w Tajlandii stwierdziło, że puby i bary sportowe, które chcą oferować ten sport, muszą zarejestrować swój sprzęt, aby nie został skonfiskowany przez władze lokalne.

Ostrzeżenie pojawiło się wśród skarg właścicieli zakładów w Pattaya, że ​​są celem urzędników domagających się pozwolenia na rzutki. Przewodniczący Tajlandzkiego Stowarzyszenia Darta, Vichai Govindani, powiedział, że represje są wspierane przez 83-letnie prawo, które wymienia rzutki, bingo i wiele innych sportów jako hazard.

„To zawsze było nielegalne” — powiedział Vichai. „Jeśli grasz w domu, to nie jest nielegalne. Ale jeśli grasz w komercyjnym miejscu, jest to uważane za część biznesu i może być związane z hazardem. Potrzebujesz na to pozwolenia, jak snooker, bilard i bingo.

Raporty internetowe z ostatniego miesiąca zawierają szczegółowe relacje lokalnych urzędników napadających na puby obsługujące obcokrajowców w kurorcie Pattaya i proszących o pozwolenie. Właściciele, którzy nie okażą odpowiedniej licencji, zostali skonfiskowani ze sprzętem.

Vichai powiedział, że prawo jest egzekwowane nie przez policję, ale przez urzędników miejskich.

Zapytany, dlaczego władze nagle stają się twarde wobec wszechobecnego i pozornie łagodnego sportu, takiego jak rzutki, Vichai powiedział, że jest to jedna z tych represji, która pojawia się cyklicznie.

„W przeszłości też było represje, a potem zniknęły na jakiś czas” – powiedział Vichai, który gra w rzutki od ponad 30 lat. „Teraz wrócił. Ale to jest dobre. Przynajmniej może zainteresować ludzi sportem”.

Gubernator Chonburi Pakarathon Tienchai powiedział, że nie ma żadnych informacji o konkretnych nalotach, ale utrzymywał, że urzędnicy są zobowiązani przez prawo do rozprawienia się z jakimkolwiek aktem potencjalnego hazardu.

„Jeśli grają dla zabawy, to nie jest problem. Ale jeśli to może być hazard, musimy podjąć działania” – powiedział Pakarathon. „Urzędnicy muszą sprawdzić, czy w grę wchodzi hazard”.

Ustawa z 1935 r. wymienia dziesiątki sportów i gier jako hazard, w tym rzutki, bingo, loterie, bilard i mahjong. Ci, którzy chcą grać lub organizować mecze, muszą uzyskać zgodę państwa na mocy ustawodawstwa sprzed II wojny światowej.

Vichai powiedział, że jego stowarzyszenie może bezpłatnie wydać niezbędne zezwolenia każdemu zakładowi, który poprosi o nie na swojej stronie internetowej.

 

ŹRÓDŁOKhaoSod angielski
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/