Songkran 2018 dla Pattaya trwają przygotowania, 2 tygodnie przed wojnami wodnymi

Pattaya-

Przygotowania Songkran 2018 w Pattaya trwają w Pattaya, ponieważ urzędnicy miejscy rozpoczynają spotkania i planują drugą najbardziej pracowitą porę roku w mieście i największe święto w roku dla Thais. Tymczasem zarówno zagraniczni, jak i tajscy turyści przybywający na festiwal opierają się na danych z lotów i rezerwacji hotelowych, które według tajlandzkiego organu turystycznego mają być na najwyższym poziomie w historii Pattaya. Oczywiście wielu lokalnych emigrantów już podjęło decyzję o ucieczce z miasta i zbliżającej się wojnie wodnej do miejsc wolnych od wody, ale do reszty kontrolowany chaos w Songkran dzielą nas dwa tygodnie.

W tym roku święto zostało rozszerzone w całym kraju z 13-15 na 12-16, dzięki czemu święto narodowe trwa łącznie pięć dni. Pattaya jak zwykle będzie świętować od 12 do 19 czerwca. Oznacza to, że w tym okresie banki, urzędy państwowe, imigracyjne itp. będą zamknięte. Wiele firm zamyka się na cały okres, aby ich pracownicy mogli cieszyć się tajskim Nowym Rokiem z rodziną.

Urzędnicy miejscy, wraz z władzami rządu i szefa policji krajowej, nakreślili następujące priorytety:

- Ogranicz jazdę po pijanemu. Punkty kontrolne będą obowiązywać codziennie i będą obowiązywały surowe kary, w tym obowiązkowy pobyt w więzieniu i konfiskata pojazdów. Obowiązuje zerowa tolerancja dla pijanych kierowców.

-Brak obmacywania/nieprzyzwoitości. W tym roku duży nacisk położono na zakaz obmacywania i surowe ostrzeżenia o wysokich grzywnach i karach dla złapanych.

-Właściwa sukienka. Rząd skupił się na przypominaniu zarówno turystom, jak i obywatelom Tajlandii, że bikini, stroje kąpielowe itp. są mile widziane. Rząd sugeruje noszenie oficjalnej koszuli Songkran w kwiaty i odpowiednich szortów.

- Bary otrzymają wskazówki i listy w nadchodzącym tygodniu, informujące o nakazach i zakazach dla pracowników Songkran. Oczekuje się, że zostaną poinformowani, tak samo jak w zeszłym roku, żadnych imprez w bikini, imprez z mokrymi koszulkami itp., ponieważ nie jest to w duchu Songkran. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, oczekuje się, że będzie im mocno przypominać o zakończeniu zabawy w wodzie, gdy zachodzi słońce.

Chociaż pojawiły się wiadomości o braku zabaw wodnych na drogach podstawowych lub drugorzędnych na poziomie krajowym, nie jest jasne, co to dokładnie oznacza dla Pattaya i w tym czasie władze nie wydały oficjalnie ogłoszeń ani decyzji ani nie zadeklarowały, za co dokładnie uważają te drogi. Oczekuje się, że ponieważ Pattaya jest miastem imprez turystycznych, popularne strefy wodne Soi 6, 7 i 8 będą działać normalnie w tym czasie.

Największym dniem Songkran będzie 19., Wan Lai, jak zawsze, a Beach Road zostanie całkowicie zamknięta na czas festiwalu, w tym koncerty, pokazy i wspaniałe jedzenie. Oto filmik pokazujący, jak wygląda ten dzień:

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/