Odbudowa w stylu Pattaya Miami Beach została wstrzymana po raz trzeci w ciągu dziesięciu lat

Pattaya-

Uruchomiony ponownie na początku tego miesiąca po 15-miesięcznym zawieszeniu, projekt uzupełniania piasku na dalekim północnym krańcu plaży Pattaya został wstrzymany w tym tygodniu, gdy Departament Morski wydał dekret, że piasek przywieziony z Koh Rang, małej wyspy na południe od Koh Chang, nie pasuje wystarczająco dobrze do plaży Pattaya.

Dyrektor Morski Eakaraj Kantaro powiedział, że piasek z prowincji Trat nie będzie już przywożony do Pattaya, a cały projekt zostanie ponownie odesłany do konsultantów z Chulalongkorn University, którzy dwa razy wcześniej polecili niewłaściwy piasek. Oczekuje się, że ten proces odesłania go spowoduje cofnięcie projektu o co najmniej rok lub więcej w tej chwili.

Poprzedni wykonawca, Kijakarn Ruamka Marine Construction Co., wznowił prace nad projektem o wartości 483 milionów bahtów – który znacznie przekroczył te pierwsze szacunki ze względu na wiele przystanków, uruchomień i nowych kontraktów – w październiku 2016 r. po 13-miesięcznej przerwie. Pierwotny plan ponownego wypiaskowania i oczyszczenia plaży trwa już prawie dekadę od pierwszych prób w 2011 roku.

 

Pattaya pierwotnie planowała przywieźć piasek z ujścia Rayong na przybrzeżną barkę w Pattaya, a następnie użyć mniejszego sprzętu, aby przywieźć piasek na brzeg i ponownie napełnić plażę oraz zainstalować ramy nośne i falochrony, zaczynając od krzywej Dusit na południe.

Zastrzeżenia władz prowincji Rayong spowodowały, że Pattaya nie była w stanie uzyskać wystarczającej ilości piasku z tego źródła, więc jako nowe źródło wybrała część wyspy Koh Khram. Jednak okazało się, że piasek ten nie pasuje wystarczająco dobrze do własnego piasku Pattaya i potrzebne było nowe źródło.

Royal Thai Navy również sprzeciwiła się usunięciu piasku z kontrolowanej przez siebie wyspy, głównego obszaru lęgowego zagrożonych żółwi morskich Green i Hawksbill.

Plany odbudowy Pattaya Beach rozpoczęły się w 2011 roku, kiedy badacze z Chulalongkorn ostrzegły, że plaża zniknie w ciągu pięciu lat, jeśli nic nie zostanie zrobione, aby przeciwdziałać erozji. Jednak pomimo pilnych ostrzeżeń finansowanie projektu było wielokrotnie opóźniane.
Pattaya sporadycznie wykonywała projekty zastępcze, które przedłużyły żywotność plaży tylko o kilka lat.

W 2014 roku główny konsultant w Wydziale Geologii Chulalongkorn powiedział, że w 1952 Pattaya Beach zajmowała powierzchnię 96,128 35.6 metrów kwadratowych i miała średnio 2011 metra szerokości. Do 3.5 roku plaża skurczyła się do zaledwie XNUMX metra. Dziś ma co najwyżej pięć metrów szerokości.
Ale nawet siedem lat temu naukowcy ostrzegali, że ogromny projekt uzupełnienia plaży nie rozwiąże problemu na stałe. Erozja zabrała około 10,000 XNUMX cu. metrów piasku rocznie. Jeśli to się utrzyma, w ciągu następnej dekady zostanie dodanych więcej, powiedział.

My tutaj, w Pattaya News, będziemy dostarczać aktualizacje, ale ponieważ władze nadal kłócą się o projekt, plaża coraz bardziej ulega erozji.

ŹRÓDŁOPoczta Pattaya
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/