Wskazówki i porady dotyczące rozsądnego Songkran w Pattaya z The Pattaya News

Pattaya-

Ponieważ szef policji i ratusza przekazuje wiadomość, że w tym roku chcą mieć rozsądny Songkran na spotkaniach w ratuszu w tym tygodniu, my w Pattaya News postanowiliśmy stworzyć listę wskazówek i wskazówek dla tych, którzy przybędą lub pobyt na festiwalu wody tutaj. Nie jest to skierowane do tych, którzy uciekają z kraju lub ukrywają się w domu przez cały tydzień, ani nie jest to dyskusja na temat tego, czy podoba ci się festiwal.

No to ruszamy:

Songkran potrwa od 12 kwietnia do 19 kwietnia w Pattaya. Spodziewaj się, że rzucanie wodą rozpocznie się 12 dnia w głównych obszarach zabaw Soi 6, Soi 7, Soi 8 i LK Metro. W miarę upływu dni coraz więcej miasta będzie się angażować, a wodna zabawa staje się coraz bardziej zaciekła. Zabawa w wodzie odbywa się głównie od około 1:7 do około 18:19. W ciągu ostatnich kilku lat policja wykonała świetną robotę, zatrzymując wodę w nocy, a my wychodziliśmy co noc w zeszłym roku i nie widzieliśmy prawie zerowej zabawy w wodę. Dużym wyjątkiem są 18. i 19. miejsce. Osiemnastego spektakl na wodzie odbywa się całą noc i jest wielką nocą dla Walking Street, w której ulica gra całą noc. Jeśli to lubisz, może to być jedna z najbardziej zabawnych nocy w roku. Jeśli nie, zostań w domu. Dziewiętnasty, nawet dla ludzi, którzy nienawidzą Songkran, jest zwykle uważany za jedną z najbardziej niesamowitych imprez na świecie, ponieważ wszystkie drogi się zamykają, dziesiątki koncertów i imprez odbywają się na plaży, a 100,000 XNUMX ludzi gromadzi się w mieście tyłem pickupów i pieszo na hałaśliwy finał festiwalu.

- Mając to na uwadze, nie zdziw się, jeśli zostaniesz oblany wodą również w innych obszarach.

-Wyjdź PRZYGOTOWANY, zwłaszcza jeśli wybierasz się do jednego z głównych akwenów wodnych. Nie noś paszportu, portfela ani niewodoodpornego telefonu. Widzieliśmy wiele, wiele telefonów zniszczonych podczas festiwalu wody. Sprzedawane sakiewki są przyzwoite, ale dalekie od ideału, a poziom wody wylanej w strefach wodnych nie uchroni w pełni Twoich rzeczy przed zalaniem. Najlepszą wskazówką jest kupienie małych torebek strunowych, włożenie do nich wystarczającej ilości gotówki na cały dzień i włożenie wodoodpornej saszetki wraz z kopią paszportu/dowodu osobistego.

- Wiele barów będzie miało bezpłatne plastikowe osłony na napoje, ale nie wszystkie. Uważaj na górną część napoju, ponieważ cała woda unosząca się wokół może również wylądować w napoju.

-Nie noś poncho. Sprawia, że ​​wyglądasz jak idiota i większy cel. Luźny podkoszulek dla mężczyzn (nie chodź bez koszuli, to brak szacunku w kulturze tajskiej) i szorty na desce lub koszula z siateczki.

- Jeśli wychodzisz przez wiele dni, uważaj na swoje stopy. Otarcia z powodu ciągłego mokrego i bolesnego okopu są powszechne dla tych tutaj przez wiele dni. Aby temu zapobiec, ważne jest regularne stosowanie balsamu i trzymanie ich z dala od wody.

- Wiele osób ma infekcje ucha i oczu podczas Songkran. Od Ciebie zależy, czy chcesz nosić zatyczki do uszu. Generalnie nie zapewniamy, że regularnie czyścimy uszy podczas festiwalu z wody, gliny itp.

-NIE WOLNO ODDYCHAĆ LUB CHŁODZIĆ W PRZYPADKU UDERZENIA WODĄ W ŻADNYCH OKOLICZNOŚCIACH. To najważniejsza wskazówka. Jeśli wychodzisz po południu, po prostu spodziewaj się, że zmokniesz. Jeśli dostaniesz pełne wiadro wody w głowę, uśmiechnij się, powiedz szczęśliwego nowego roku i idź dalej. Lub, jeśli masz własną broń, walcz w zabawny sposób. Utrata panowania nad sobą i zdenerwowanie sprawią, że staniesz się największym celem na ulicy i spowoduje więcej niż sprawiedliwy udział w walkach. Wchodzenie do dużych stref wodnych, takich jak Soi 7, i oczekiwanie, że będzie można chodzić na sucho, jest niemożliwe i szczerze mówiąc idiotyczne. W Pattaya nie ma rezygnacji z Songkran, jeśli jesteś poza domem i zmokniesz.

-Przynieś i noś wysokiej jakości wodoodporny krem ​​przeciwsłoneczny. Songkran to jeden z najgorętszych okresów w roku, a ponieważ woda jest w wielu miejscach zimna jak lód, łatwo jest oszukać swoje ciało, że się nie poparzy. Jesteś. Widzieliśmy wiele bolesnych poparzeń słonecznych podczas Songkran, zwłaszcza 19 grudnia, ponieważ ludzie nie słuchali tej wskazówki.

-Jeśli masz problemy zdrowotne i możesz wpaść w szok, pozostań w domu lub z dala, szczególnie dla osób starszych. Jak wspomniano, woda jest w wielu miejscach zimna jak ICE i niektórzy ludzie po prostu nie mogą sobie z tym poradzić.

-Zgodnie z zaleceniami rządu Tajlandii i władz lokalnych nie należy nosić strojów kąpielowych ani bikini dla kobiet. Sugerowana jest koszula w kwiaty Songkran, koszulka z szortami lub tak, tradycyjny tajski strój. W tej chwili są sprzedawane w całym mieście. To nie jest konkurs mokrej koszulki. Głównym motywem przewodnim jest brak odsłaniania ciała, brak błysku i brak seksownych strojów.

- Jeśli chcesz zobaczyć bardziej tradycyjne części Songkran, będzie to często wystawiane, zwykle rano z procesjami mnichów na Beach Road, lekko oblewającymi ręce osób starszych, paradą buddyjską z relikwiami, tradycyjnymi tańcami Issan i nie tylko. Zaktualizujemy harmonogramy tutaj, gdy je otrzymamy.

- Wiele firm, zwłaszcza rządowych i bankowych, jest zamkniętych na większość lub cały festiwal, ponieważ trudno jest się poruszać, a wielu Tajów wraca do swoich rodzinnych miast na festiwal, aby spędzić czas z rodziną. Bądź tego świadomy z góry. 19-go, z wyjątkiem barów i sprzedawców na Beach Road, większość firm w mieście jest zamknięta. 7-11 będzie jednak otwarte, podobnie jak większość fast foodów. Jednak usługi dostawcze są w tym dniu wyłączone. Przez cały tydzień spodziewaj się wydłużenia czasu dostawy. Jeśli zatrzymujesz się, zrób zakupy z wyprzedzeniem.

- Załóż na szyję woreczek chroniący przed wodą. NIE wkładaj go do kieszeni. Tłumy, zwłaszcza 19-go, mogą liczyć w tysiącach. Pick pocketing jest niestety powszechne, zwłaszcza jeśli zostawisz sakiewkę w kieszeni i wejdziesz w tłum ludzi na koncertach, takich jak Central Festival.

- NIEMOŻLIWE jest wjazd lub wyjazd z miasta 19-go po około 10 rano do około 10. Ze względu na tak wiele osób w drodze podróż z Soi 6, aby powiedzieć, że plaża Jomtien w samochodzie lub ciężarówce zajmie 4 godziny. Prawie każda taksówka wstrzyma w tym dniu kursowanie. Taksówki motocyklowe będą działać, ale ze względu na ilość wyrzucanej wody może być niebezpieczna i nadal trwać długo. Jeśli musisz wylecieć lub przylecieć 19-go, najlepiej wyjechać do Bangkoku dzień wcześniej lub zostać w Bangkoku na jeden dzień. 

-Baw się dobrze. Jest powód, dla którego Tajowie kochają festiwal i oglądanie tysięcy Tajów, którzy są tak szczęśliwi, uśmiechnięci, tańczą i relaksują się, jest powodem, dla którego kochamy festiwal. Rozumiemy, dlaczego wielu emigrantów nie lubi festiwalu i szanuje ich myśli, ale generalnie jest to drugi najbardziej pracowity tydzień w roku w mieście, po tygodniu świątecznym. Oglądaj picie, większość kłótni i problemów wynika z tego, że ludzie są zbyt pijani.

-

-

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/