Kim jest francuski „agent policji” wymuszający osobowość Pattayi Danny Mac?

Pattaya-

Ostatnio w wiadomościach w Tajlandii pojawiła się popularna osobowość telewizyjna na Youtube, Facebooku i Pattaya, Danny Mac, wyrażając negatywną opinię na temat przejazdu taksówką do jego mieszkania, w którym czuł, że jest zawyżony (i w którym opinia publiczna i policja stanęły po jego stronie, co spowodowało Opłata 1000 bahtów dla taksówkarza). Nie jest to jednak historia, którą dziś omawiamy.

Danny Mac, pełne imię i nazwisko Daniela Lee Mckee, który mówi płynnie po tajsku i jest długoletnim rezydentem Pattaya z legalnym pozwoleniem na pracę i który ma ponad 80,000 XNUMX obserwujących na Facebooku, dobrze znanym kanale Youtube, który uczy języka angielskiego dla Thai, i jest gospodarzem w telewizji Pattaya otrzymał wiadomość e-mail z pogróżkami od Thierry'ego Peronona, obywatela Francji, który twierdzi, że jest członkiem Departamentu Śledczych Specjalnych Tajlandzkiej Policji.

E-mail znajduje się poniżej.

Nadawca, który nazywa się Pan Pernon, twierdzi, że jest przyjacielem taksówkarza Thonga, mówiąc, że ucierpiał w wyniku nagrania wideo. Dalej twierdzi, że nadawca odegrał kluczową rolę w aresztowaniu Anastazji Wasukevich w niesławnej sprawie „instruktora seksu” w Pattaya, mówiąc, że grozi jej 10 lat więzienia. (Pan Pernon, na zdjęciu powyżej, rzeczywiście był widziany w tle aresztowania pani Vasukevich, a także niedawnego nalotu na hotel Tulip.)

Nadawca twierdzi, że ma prawdziwą plakietkę oraz połączenia DSI i CSD. Oba są specjalnymi wydziałami śledczymi policji.

W marcu Departament Śledczy Specjalnych z siedzibą w Bangkoku poinformował, że prowadzi śledztwo w sprawie Perenon, a szef DSI Korrawat Panprapakorn powiedział, że Francuz fałszywie przedstawił samego siebie i nie miał racji, gdy rzekomo zagroził redaktorowi magazynu Khaosod English News w związku z artykułem o sprawie instruktorów seksu, która został również zgłoszony do mediów na dużą skalę.

Według wodza Perenon nie był zaprzysiężonym oficerem. Należał do grupy wolontariuszy, która wysyła wskazówki na temat działalności zagranicznych gangów, nie był oficerem posiadającym odznakę i nie miał uprawnień.

W tym czasie strona Perenona na Facebooku zawierała jego zdjęcie najwyraźniej w mundurze tajlandzkiego policjanta.

Jego strona na Facebooku jest teraz pozbawiona szczegółów, chociaż nadal zawiera zdjęcia jego przyjaciół – zdecydowana większość z nich to funkcjonariusze policji lub kobiety.

Co nietypowe dla obcokrajowca, na jego stronie na Facebooku praktycznie nie ma osób niebędących Tajami. Próby wysłania mu prywatnych wiadomości i skontaktowania się z nim w celu przeprowadzenia wywiadu zarówno na jego koncie na Facebooku, jak i Gmailu, nie powiodły się w tej chwili.

Jest wymieniony jako mieszkający w Marsylii i Pattaya i mówi się, że teraz pracuje dla RTP i DSI News oraz mieszka w Pattaya.

W e-mailu zarzuca się, że pan McKee łamie tajskie prawo i nie ma pozwolenia na pracę. (Co, jak stwierdzono powyżej, nie jest prawdą, a pan Mckee przedstawił swój status prawny i pozwolenie na pracę do przeglądu.) i żąda 200,000 XNUMX bahtów odszkodowania.

Potem pojawia się coś, co można uznać za kolejne zagrożenie: „Kiedy ktoś nagrywa telefonem wideo, widzisz, co się z nim dzieje”.

Podane są trzy opcje zapłaty 200,000 XNUMX z nazwą „Jirawan Bootjan” z siedzibą w Bangkoku wymienioną w danych bankowych. Jak dotąd wyszukiwania pana Bootjana w mediach społecznościowych nie przyniosły jednoznacznych wyników.

Pan McKee powiedział na nagraniu, że czuł się nieswojo z tego powodu i czuł, że jest w niebezpieczeństwie, dlatego poszedł na policję i złożył sprawę dotyczącą tego listu i poprosił lokalne media, takie jak my, o przedstawienie sytuacji.

W zeszłym tygodniu 50-letni taksówkarz Thongkham Sakaew został aresztowany i pojawił się w tajskich mediach ze łzami w oczach, mówiąc, że zawsze był dobrym kierowcą.

Pokazano go na wideo, jak dzwoni do swojego pasażera. Mówiono, że początkowo odmówił włączenia licznika, a potem niechętnie zwrócił 75 bahtów reszty po podróży, ponieważ chciał napiwku.

YouTuber wyjaśnił płynnie po tajsku, co wydarzyło się z jego punktu widzenia.

Departament Policji w Pattaya powiedział, że potraktuje zarzuty poważnie, a pan Mckee zaprosił pana Perenona, aby osobiście porozmawiał z nim na temat sytuacji.

Będziemy dostarczać dalsze aktualizacje, gdy je otrzymamy.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/