Plaża Jomtien zanieczyszczona czarnymi ściekami po dniach ulewnych deszczów

Władze obwiniają się nawzajem za problem, przesuwają odpowiedzialność

Jomtien-

Popularna plaża Jomtien wyglądała bardziej jak wyciek ropy przez ponad kilometr przed wieloma głównymi hotelami w niedzielę pośrodku plaży Jomtien, rujnując przez pewien czas jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w okolicy.

Czarna jak smoła woda tryskała godzinami z przepustu kanalizacji burzowej, która wydawała się być wynikiem dni niesezonowych deszczy w Pattaya.

Wielu turystów było bardzo niezadowolonych i wyraziło niezadowolenie z powolnej reakcji władz na incydent. Lokalni mieszkańcy również wyrazili zaniepokojenie, ponieważ ten obszar Jomtien Beach zwykle nie ma problemów ze ściekami, które ma Pattaya Beach i jest ważną częścią lokalnych doświadczeń turystycznych i gospodarki.

Władze stwierdziły, że turyści mogą zamiast tego wybrać się na kilka dni na inne plaże położone dalej na południe lub na wyspy.

Rzecznik prasowy policji miasta Pattaya, generał dywizji Phinit Manirat, oświadczył prasie, że odprowadzane ścieki znajdują się na obszarze nadzorowanym przez władze Na Jomtien i jest to ich odpowiedzialność, chociaż będą szukać podwójnego rozwiązania. Stwierdził również, że wysłano urzędników w celu zbadania problemu.

Inne władze również sugerowały, że problemem może być wyrzucanie odpadów z hotelu do morza i to one powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności, a nie miasto.

 

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/