Tajlandia podniesie podatki od kryptowalut, podczas gdy większość krajów to ułatwia

Coraz więcej krajów przygląda się przestrzeni kryptowalut, a trzy rządy krajowe podejmują w ciągu ostatnich dwóch tygodni starania o uregulowanie i zbadanie projektów. – ze szczególnym uwzględnieniem polityki podatkowej.

Jak można się spodziewać, niektóre jurysdykcje – zwłaszcza na rynku azjatyckim – podjęły kroki w celu wyjaśnienia zasad, których muszą przestrzegać handlowcy kryptowalut, zgłaszając swoje zyski lub straty. I chociaż niektóre z nich są na najwcześniejszym etapie, rozwój wydarzeń sugeruje, że urzędnicy rządowi chcą oczyścić powietrze z wszelkich wątpliwości, które mogą odczuwać osoby pracujące w kosmosie – i które mogą prowadzić swoją działalność w tych obszarach.

W tym celu niektóre rządy chcą rzeczywiście oczyścić pas startowy dla firm, które chcą wymieniać lub handlować kryptowalutami. Częściowo wiąże się to ze zmniejszeniem obciążeń podatkowych dla takich firm, z dorozumianą nadzieją, że założą sklep w tych krajach.

Mimo to może minąć trochę czasu, zanim te zasady zostaną doprecyzowane – przynajmniej do następnego sezonu podatkowego.

Tajskie podatki nabierają kształtu

Tajlandia jest na skraju wprowadzenia 7-procentowego podatku od wartości dodanej (VAT) i 15-procentowego podatku od zysków kapitałowych od transakcji kryptowalutowych – co jest połączone z nowymi przepisami dotyczącymi giełd, które obsługują handel takimi aktywami.

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Finansów Tajlandii zauważyło, że projekt ustawy posuwa się naprzód pomimo prośby Thai Blockchain Association o zwolnienie niektórych obciążeń podatkowych, które zostaną nałożone na społeczność.

Ustawa będzie również wymagać wymian w celu wprowadzenia bardziej rygorystycznych procedur „znaj swojego klienta” (KYC) i gromadzenia danych identyfikacyjnych dla wszystkich ich użytkowników.

Strefa specjalna na Filipinach

Rząd na Filipinach przyjmuje coś, co można nazwać odwrotnym podejściem.

Urzędnicy zapowiedzieli, że pozwolą 10 startupom kryptowalutowym na rozpoczęcie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej.

Startupy będą obejmować górników, platformy ICO i giełdy. Ale nie tylko oferuje się im czerwony dywan – będą musieli inwestować w gospodarkę kraju w ciągu najbliższych dwóch lat. Inwestycja w wysokości 1 miliona dolarów zostanie uzupełniona opłatą licencyjną w wysokości 100,000 XNUMX USD, podał Reuters.

Startupy będą również nadal do pewnego stopnia ograniczone i będą zmuszone do prowadzenia wszystkich pustych rozmów za granicą, aby uniknąć łamania prawa krajowego.

 

 

Zapisz się!
ŹRÓDŁOCoindesk.pl
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/