Policja w Pattaya rozprawi się z zagranicznymi kierowcami bez praw jazdy, skonfiskuje pojazd

Pattaya-

Policja w Pattaya ma dość turystów i emigrantów, którzy nie mają ważnych praw jazdy i podejmuje zdecydowane nowe działania, aby poprawić sytuację.

Ze skutkiem natychmiastowym, według majora policji Aruta Saphanona, każdy cudzoziemiec złapany bez ważnej licencji (patrz poniżej) zostanie ukarany grzywną w wysokości 1000 bahtów. Dodatkowo, co ważne, motocykl zostanie skonfiskowany. Jeśli jest własnością wypożyczalni, tylko wypożyczalnia może odebrać rower za dodatkową opłatą 2000 bahtów. Jeżeli jest to własność zagranicznego kierowcy, muszą przed wydobyciem pojazdu z skonfiskowanego okazać dowód posiadania legalnego prawa jazdy. Jeśli nie są w stanie przedstawić legalnej licencji, motocykl prawdopodobnie zostanie sprzedany na aukcji.

Funkcjonariusze policji twierdzą, że ten restrykcyjny nowy środek wynika z faktu, że cudzoziemcy bez licencji są odpowiedzialni za wiele wypadków w obszarze Pattaya i nie są świadomi przepisów drogowych w Tajlandii. Ponadto wskazują na kilka głośnych niedawnych spraw dotyczących cudzoziemców popełniających przestępstwa (takich jak Rosjanin, który niedawno obrabował kantor wymiany walut w Jomtien), którzy używają wypożyczonych motocykli bez licencji do ucieczki z miejsca zdarzenia.

Co stanowi PRAWNA licencja? Dla Turysty wymaga to licencja międzynarodowa SPECJALNIE NA MOTOCYKL W ROZMIARZE, W JAKIM JEDZIESZ, ważne I ZGODNE Z PRAWEM UŻYTKOWANIA MOTOCYKLA prawo jazdy z Twojego kraju pochodzenia oraz ważny paszport.

Dla emigranta może to być powyższe lub ważne tajskie prawo jazdy.

 

 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/