Tajlandia będzie debatować nad medyczną marihuaną

Projekt kodeksu antynarkotykowego opracowany przez Biuro Rady Kontroli Narkotyków (ONCB), który pozwoli na badania medyczne nad wpływem marihuany na ludzi, zostanie przedstawiony rządowi w przyszłym tygodniu.

Sophon Mekthon, przewodniczący komisji Rządowej Organizacji Farmaceutycznej (GPO), powiedział wczoraj (10 maja), że jeśli projekt kodeksu zostanie zatwierdzony przez Radę Ministrów, zostanie przekazany do obrad Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego (NLA).

Jeżeli projekt zostanie zatwierdzony przez NLA, ustawa wejdzie w życie w ciągu 180 dni od opublikowania w Gazeta Królewska.

Zgodnie z ustawą o środkach odurzających, sadzenie i wydobywanie substancji z marihuany jest dozwolone wyłącznie w celach medycznych.

Nie obejmuje jednak badań medycznych z udziałem ludzi.

Dr Sophon przemawiał wczoraj po spotkaniu (10 maja) z komisją badającą medyczne zastosowanie marihuany.

Spotkanie, któremu przewodniczył minister zdrowia publicznego Piyasakol Sakolsatayadorn, dotyczyło szerokiego zakresu zagadnień związanych z konopiami, takich jak uprawa, ulepszanie odmian konopi, badania medyczne i regulacja roślin narkotycznych. Dr Sophon powiedział, że zostanie utworzony panel do nadzorowania każdego problemu.

Pierwszy panel, kierowany przez GPO, będzie nadzorował uprawę konopi i sposoby jej doskonalenia. GPO będzie również ściśle współpracować z profesorami i ekspertami Uniwersytetu Kasetsart.

Druga komisja skupi się na wydobyciu mienia z zakładu do celów medycznych. Grupie tej będzie również kierował GPO przy wsparciu Narodowej Agencji Rozwoju Nauki i Technologii, Wydziału Nauk Medycznych (DMS) oraz profesorów z wydziałów farmacji na uniwersytetach Mahidol i Rangsit.

DMS i Departament Tajskich Medycyny Tradycyjnej i Alternatywnej będą nadzorować trzeci komitet, który zajmie się leczniczymi celami rośliny zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak i tradycyjnej.

Panel ten będzie wspierany przez Departament Zdrowia Psychicznego i Centrum Nauki o Zdrowiu Pojawiających się Chorób Zakaźnych King Chulalongkorn Memorial Hospital.

Ostatnia komisja będzie nadzorować środki regulujące badania i stosowanie konopi indyjskich do celów medycznych, nadzorowane przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), która będzie ściśle współpracować z ONCB.

Ponadto FDA jest również zobowiązana do regulowania produktów pochodzących z rośliny. GPO rozważał również przekształcenie swojego budynku przy Rama VI Road w centrum badań nad konopiami indyjskimi.

ŹRÓDŁOWiadomości z Phuket, Pattaya One?
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/